علت شکل گرفتن باغ وحش ها در چیست؟

© AFP 2023 / Mohd RasfanПосетители зоопарка в Куала-Лумпур гладят панду
Посетители зоопарка в Куала-Лумпур гладят панду - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پشتیبانی و نگهداری از حیوانات، دلیل اصلی ساخت باغ وحش ها از سوی نوع بشر بود؛ اما متأسفانه امروزه در بسیاری از نقاط جهان، باغ وحش ها به مکانی برای سودآوری برای انسان ها و ثروت اندوزی آنها تبدیل شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک به استناد از سازمان حقوق حیوانات «بیتا»، حیوانات خشکی در پشت میله های قفس و با قدم زدن در دایره های تنگ و کوچک، قدرت و سرعت خود را از دست می دهند و نشانه های افسردگی در آنها آشکار می شود. زیستگاه های نخستین بهترین مکان ها برای زندگی حیوانات هستند.
اما برای اینکه از دایره انصاف خارج نشویم، باید گفت، سازمان های مختلف و باغ وحش هایی هم در سراسر جهان وجود دارند که با تلاش های ارزنده و قابل تقدیر از انقراض بسیاری از گونه های در حال تهدید جلوگیری می کنند؛ از آن جمله، می توان باغ وحش «سان دیگو» را نام برد که با نگهداری مناسب از کرگدن ها، از خطر انقراض این حیوانات به دلیل شکار بی رویه جلوگیری کرده اند. 
اما در یک نگاه کلی، باید گفت، بیشتر حیوانات در قفس کمتر عمر می کنند و از زندگی در آن خوشحال نیستند.

در این گزارش با مجموعه ای از تصاویر روبه رو هستیم که «گاستون لاکومب» عکاس با نام «اسیر شده در قفس» درباره شرایط سخت، تنگ و دلگیر حیوانات در قفس سخن می گوید؛ حیواناتی که به دور از زیستگاه های طبیعی خود در مکان هایی گرفتار شده اند که انسان ها برای آن ها تدارک دیده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала