اسد: دولت مسئول جنگ فعلی سوریه نیست

© REUTERS / Reuters TV courtesy of Czech Televisionبشار اسد
بشار اسد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وی افزود: شما می‌دانید ماجرا از چه قرار است. علت واقعی این است که می‌خواهند دولت را براندازند؛ دولتی که مطابق با معیارهای امریکا نیست.

رئیس‌جمهوری سوریه هرگونه تغییرات سیاسی در این کشور را تا پیش از پیروزی در جنگ فعلی بعید دانست. بشار اسد در جمع خبرنگاران گفت که دست‌کم تا سال ۲۰۲۱ و تا پایان دور سوم ریاست‌جمهوری خود که مدت آن هفت سال است، در رأس قدرت باقی خواهد ماند.

به نوشته روزنامه نیویارک تایمز، بشار اسد درجمع خبرنگاران امریکایی و انگلیسی و تحلیلگران سیاسی در دمشق، هر گونه تغییرات سیاسی در سوریه را تا قبل از پیروزی در جنگ فعلی این کشور بعید دانست.

مشاور بشار اسد: پیشنهاد روسیه طرح مارشال یگانه راه برای بازسازی سوریه - اسپوتنیک افغانستان
مشاور بشار اسد: پیشنهاد روسیه "طرح مارشال" یگانه راه برای بازسازی سوریه

وی در این دیدار از درگیری بر سر هویت در منطقه خاورمیانه و از حق هر سوریای در این که «یک شهروند کامل به معنای واقعی کلمه» باشد، سخن گفت و وعده داد که مرحله جدید از گشایش و شفافیت و گفت‌وگو در سوریه شروع شود.

وی ضمن انتقاد شدید از امریکا و گروه‌های تندرو، گفت که نه دولت او و نه نیروهای وابسته به آن مسئول جنگ فعلی سوریه نیستند.

رئیس‌جمهوری سوریه ابراز اطمینان کرد که نیروهای دولتی کنترل اوضاع کشور را به طور کامل در دست خواهند گرفت.

بشار اسد - اسپوتنیک افغانستان
اسد در مورد پوتین و اردوغان

وی افزود: شما می‌دانید ماجرا از چه قرار است. علت واقعی این است که می‌خواهند دولت را براندازند؛ دولتی که مطابق با معیارهای امریکا نیست.

اسد ادامه داد: به رغم این که هزاران سوری به دست تروریست‌ها کشته شدند، هیچ کسی از جنایت‌های جنگی که گروه‌های تندرو مرتکب آن شدند، سخن نمی‌گوید.

وی اظهار داشت: فرض را بر این بگذاریم که این ادعاها درست است و این رئیس‌جمهوری است که مردمش را کشته و امریکا به مردم سوریه کمک می‌کند. با گذشت پنج سال و نیم، چه کسی از من حمایت کرده است؟ درصورتی که مردم از من حمایت نکرده باشند، چگونه توانسته‌ام که رئیس جمهوری باشم؟

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала