پاکستان در کنفرانس «قلب آسیا» شرکت می کند

© AFP 2023 / FAROOQ NAEEM پاکستان کے وزیر اعظم کے مشیر برائے خارجہ امور سرتاج عزیز
پاکستان کے وزیر اعظم کے مشیر برائے خارجہ امور سرتاج عزیز - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجه این کشورگفت: پاکستان در کنفرانس «قلب آسیا» که در اوایل ماه دسمبر در شهر امریتسار هند برگزار می شود، شرکت می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه نیشن، عزیز گفت:- "ما به هند پیشنهاد می کنیم که راه خشونت را رها و به برگزاری گفتگو برای حل مشکلات بپیوندد".

سرتاج عزیز زمانی به این پرسش پاسخ مثبت داد که از او پرسیده شد که آیا پاکستان در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

این بیانیه زمانی از طرف پاکستان به نشر میرسد که چندی پیش پیوندهای پاکستان و هند پس از حمله ستیزه جویان به یک پایگاه نظامی سربازان هندی در جامو و کشمیر که به کشته شدن 19 سرباز هندی انجامید به سردی گرایده است. دهلی نو گفته بود که این شبه نظامیان از خاک پاکستان عبور کرده و به سربازان هندی حمله کرده است، اما اسلام آباد این ادعای هند را رد کرده بود.

کنفرانس «قلب آسیا» هرساله در چارچوب به اصطلاح «پروسه استانبول» برگزار می شود. این یک کنفرانس بین المللی می باشد که پس از راه اندازی آن از سال 2011 در استانبول هرسال برگزار می شود. هدف از این فرمت بین المللی گرد آوری کشورهای همسایه افغانستان (که به طور مستقیم با افغانستان هم مرز و یا قدرت مهم منطقه ای) می باشد، است که در زندگی اقتصادی کشورهای منطقه آسیا نقش مهمی را ایفا می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала