جاپان در منطقه سرای شمالی کابل می خواهد پل هوایی بسازد

© Sputnik / Vladimir Rodionov /  مراجعه به بانک تصاویر کابل
کابل - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
مسئولان شهرداری کابل اعلام کرده‌اند که قرار است به منظور کاهش ازدحام ترافیک در ساحه‌ی سرای‌شمالی کابل، پل‌هوایی ساخته شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا ، معین شهرداری کابل دیروز در نشست کمیته‌ ملی ترانسپورت شهری با حضور احمدضیا مسعود، نماینده فوق‌العاده رئیس جمهور در امور حکومت داری خوب گفت که در کنار این طرح، کار ساخت جاده‌های بیشتر در شهر نیز جریان دارد.

 اما عبدالقادر آرزو، رئیس نشرات شهرداری کابل به تلویزیون1 گفت: ساخت پل‌هوایی در سرای‌شمالی، ایجاد خطوط ویژه‌ بس شهری در کابل و مدغم شدن پولیس ترافیک به عنوان زیر مجموعه شهرداری از طرح‌های جدید این اداره است.

او گفت، که همه این موارد تاکنون در حد یک طرح ارایه شده؛ اما کشور جاپان اعلام آمادگی کرده که پل‌هوایی "شینه و پادشاه" را در شمال کابل بسازد.

آقای آرزو گفت که جاپان تا 95 درصد آماده پرداخت بودجه این پروژه است.

شهرداری کابل در مورد ارتفاع و عرض این پل موتر رو چیزی نگفت؛ اما شماری از باشندگان محل می‌گویند که اگر این پروژه عملی شود، مشکلات مردم به گونه جدی حل خواهد شد.

سرای‌شمالی، کوته سنگی، ده‌افغانان و جاده میوند، از مزدحم ترین ساحات شهری کابل دانسته شده‌اند.

کلنگ ساخت نخستین پل‌هوایی موتر رو در ساحه (کوته سنگی) در سال 1389 به زمین خورد و با هزینه بیش از یازده میلیون دالر از سوی دولت ترکیه در هشت ماه ساخته شد.

این پل از سرک سیلو آغاز و به پل سوخته وصل شده است.

گفتنی است که پل‌هوایی کوته سنگی، 500 متر طول،24 متر عرض و 14 متر ارتفاع دارد که توسط یک شرکت ترکی به نام تیکا ساخته شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала