رئیس پنتاگون از اقدامات حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در سوریه ستایش کرد

© AFP 2023 / SAUL LOEBUS Secretary of Defense Ashton Carter hosts defense ministers of the Global Coalition to Counter ISIL at Joint Base Andrews in Maryland, July 20, 2016
US Secretary of Defense Ashton Carter hosts defense ministers of the Global Coalition to Counter ISIL at Joint Base Andrews in Maryland, July 20, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
کارتر از اقدامات حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در سوریه ستایش و در همین حال از عدم همکاری روسیه در گسترش دامنه همکاری ها انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعلامیه منتشر شده توسط پنتاگون، اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا از کارکردهای حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در آسمان سوریه در زمینه پیشگیری از حوادث با هواپیماهای ائتلاف طرفدار امریکا ستایش نمود.

او در بغداد به خبرنگاران گفت:- "نیروهای ما بسیار حرفه ای کار می کنند، ما اطمینان داریم که هیچ درگیری در آسمان صورت نخواهد گرفت و در آسمان سوریه نیروهای روسیه نیز بسیار حرفه ای رفتار می کنند و این کارکردها نشان میدهد که ما و دیگر ائتلاف ما بسیار حرفه ای کار می کنیم و این نشان حرفه ای بودن ما، پیوند بسیار خوب ما با یکدیگر را به نمایش می گذارد".

در همین حال کارتر، روسیه را متهم به عدم تمایل گسترش دامنه همکاری ها در زمینه عملیات هوایی در سوریه نمود.

رئیس پنتاگون گفت:- "همانطوری که می دانید، ما همیشه دروازه را به روی گسترش همکارها چه در عراق و چه در سوریه باز نگه داشته ایم، اما تا کنون از طرف روسیه هیچگونه عکس العمل که نشان دهنده گسترش همکاری از طرف آن کشور باشد، دیده نشده است".

وی تصریح کرد:- "روسیه در سوریه در مقابل گروه «دولت اسلامی» (گروه داعش در روسیه ممنوع است) نمی جنگد، بلکه روغن به آتش جنگ داخلی سوریه اضافه می کند و در حال حاضر هم به بحران انسانی کمک می کند".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала