رزمندگان عراقی: گفته های اوباما تمسخر آمیز است

© AFP 2023 / Ahmad Al-Rubayeمقام عراقی: عملیات آزادسازی شهر فلوجه پس از تکمیل محاصره این شهر آغاز می شود
مقام عراقی: عملیات آزادسازی شهر فلوجه پس از تکمیل محاصره این شهر آغاز می شود - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
امریکا بر بزرگنمایی توانایی شبکه تروریستی وهابی داعش مورد حمایت خود اصرار می‌کند

به گزارش اسپوتنیک به نقل انهرین نت: عراقی‌ها از سخنان باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، مبنی بر اینکه نبرد موصل «دشوار» خواهد بود به خشم آمده‌اند و با انتشار تصاویر اجساد اعضای گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی، پاسخ اوباما را می‌دهند.

بر اساس این گزارش، رزمندگان نیروهای بسیج مردمی و نیروهای امنیتی در پاسخ به سخنان اوباما مبنی بر اینکه نبرد آزادسازی موصل «دشوار» و بین نیروهای عراقی و داعشی‌ها «تعقیب و گریز» خواهد بود، تصاویر اجساد ده‌ها تروریست داعشی را در یکی از مناطق عملیات نظامی که در نخستین روز عملیات آزادسازی موصل به هلاکت رسیدند منتشر کردند.

 اقدام رزمندگان عراقی در انتشار تصاویر اجساد تروریست‌های داعشی بر این نکته دلالت دارد که داعش فقط «غول پوشالی» است که برخی رسانه‌های غربی و عربی همدست در گسترش و حمایت از این شبکه تروریستی وهابی، آن را بزرگ و قوی جلوه می‌دهند.

پایگاههای ارتباط اجتماعی عراقی‌ها مملو از نظرات تمسخر آمیز در واکنش به سخنان اوباماست که گفته است این نبرد دشوار خواهد بود. این همه موفقیت در جنگ با داعش در موصل به دست آمده است، آنگاه اوباما اصرار می‌کند که عملیات آزادسازی موصل را عملیات تعقیب و گریزی بنامد که فاقد دقت است. امریکا بر بزرگنمایی توانایی شبکه تروریستی وهابی داعش مورد حمایت خود اصرار می‌کند؛ شبکه‌ای که از هنگام پیدایش در عراق در دهم جون سال ۲۰۱۴ میلادی از حمایتهای امریکا برخوردار بوده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала