روسیه در سوریه کاملا رویکرد منطقی دارد

© Sputnik / Aleksey NikolskyiПрезидент России Владимир Путин и президент Азербайджана Ильхам Алиев во время встречи в Баку
Президент России Владимир Путин и президент Азербайджана Ильхам Алиев во время встречи в Баку - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهور آذربایجان از رویکرد روسیه برای حل و فصل بحران سوریه پشتیبانی کرد و این رویکرد را کاملاً منطقی ارزیابی نموده است.

الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در مصاحبه که با خبرگزاری اسپوتنیک داشت، تأکید کرد: رویکرد طرف روسی در تلاش برای حل و فصل بحران سوریه، کاملاً منطقی است.

وی در ادامه تصریح کرد: تروریسم تنها در صورتی شکست خواهد خورد که کل جامعه بین المللی، همه کشورهای پیشرو به این تلاش‌ها ملحق شوند. متأسفانه این مسئله را امروز مشاهده نمی‌کنیم. رویکرد روسیه در این زمینه کاملاً منطقی است، روسیه نیز همین مطلب را می‌گوید، یعنی لازم است که همه تلاش‌ها علیه مقابله با تروریست‌ها، افراط‌گرایان و رادیکال‌ها بسیج شود.

علی‌اف افزود: تقسیم‌بندی تروریست‌ها به خوب و بد یک رویکرد نادرست است. دیر یا زود، این مسئله روشن خواهد شد، تاریخ بارها این را ثابت کرده است.

رئیس جمهور آذربایجان اظهار داشت: هیچ خطر بالقوه یا تهدیدی ناشی از گروه‌های تروریستی و رادیکال، آذربایجان را تهدید نمی‌کند. ما چنین خطری را در داخل کشور احساس نمی‌کنیم. جامعه ما بر اساس ایده حفاظت از همگرایی ارضی و تقویت استقلال و تثبیت ارزش‌های اقتصادی و اجتماعی، متحد شده است.

وی افزود: چالش اصلی پیش روی آذربایجان امروز حفاظت خود در برابر نفوذ منفی خارجی شامل افراط‌گرایی مذهبی است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала