مخالفت امریکا با قطعنامه ینسکو مبنی به مسجد الاقصی

© Sputnikوزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رژیم صهیونیستی پس از رای یونسکو مبنی به رسمیت شناختن مسجد‌الاقصی به عنوان مکان مقدس مسلمانان از قطع همکاری خود با این نهاد بین‌المللی خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، رژیم صهیونیستی پس از رای یونسکو مبنی به رسمیت شناختن مسجد‌الاقصی به عنوان مکان مقدس مسلمانان از قطع همکاری خود با این نهاد بین‌المللی خبر داد.

قطعنامه اخیر یونسکو با خشم مقامات رژیم صهیونیستی و امریکایی همراه بوده است. در همین ارتباط بنیامین نتانیاهو یونسکو را متهم کرد که مشروعیت خود را از دست داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا نیز پس از تصویب این قطعنامه گفت: امریکا با قطعنامه سازمان علمی ، آموزشی ، فرهنگی ملل متحد (‌یونسکو) که ارتباط یهودیان را با «‌کوه معبد»‌ یا «حرم شریف قدس» رد می کند ، مخالف است.

تونر در کنفرانس خبری افزود:« ما از این قطعنامه یونسکو که در رای گیری روز پنجشنبه در پاریس پایتخت فرانسه تصویب شد مطلع شده ایم. امریکا با چنین قطعنامه هایی به شدت مخالف است.»

سازمان یونسکو در روز پنج شنبه رای‌گیری درباره قطعنامه پیشنهادی تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر، الجزایر، مغرب، لبنان، عمان، قطر و سودان درباره مسجد الاقصی را در دستور کار خود داشت. این سازمان قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، از نظر این نهاد جهانی مسجدالاقصی مکان مقدس مسلمانان است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала