پس از مناظره کلینتون و ترامپ بدترین احساسات بین امریکایی ها برانگیخته شده است

© REUTERS / Brian SnyderКандидаты в президенты Дональд Трамп и Хиллари Клинтон в дебатах в Нью-Йорке
Кандидаты в президенты Дональд Трамп  и Хиллари Клинтон в дебатах в Нью-Йорке - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مناظره کلینتون و ترامپ باعث برانگیخته شدن بدترین احساسات در بین شهروندان امریکایی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، نتایج یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان می دهد اکثر مردم این کشور بر این باورند که شرایط بدی لفاظی های رایج حاکم بر مبارزات انتخاباتی امسال در امریکا، در تاریخ انتخابات امریکا پیشینه نداشته است.

خبرگزاری شینهوا می نویسد، این نظرسنجی که توسط دانشگاه مانماوث Monmouth صورت گرفته است نشان می دهد که هفتاد درصد رای دهندگان امریکایی براین باورند که  رویارویی هیلاری کلینتون نامزد دموکراتها با دونالد ترامپ جمهوری خواه بدترین احساسات را در رای دهندگان امریکایی برانگیخته است.

نزدیک به دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند زبان ناپخته ای که امسال در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری امریکا رایج شده، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

در عین حال، نزدیک به نیمی از طرفداران دونالد ترامپ براین باوند، که رک گویی نامزد محبوبشان در انتخابات آینده موجه است.

پاتریک موری مدیر موسسه نظرسنجی دانشگاه مانماوث می گوید، بسیاری از رای دهندگان امریکایی به طور یکسان از نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوری خواه به خاطر لحن بسیار منفی و تندی که بر  مبارزات انتخاباتی امریکا حاکم کرده اند، انتقاد می کنند.

اما علاوه بر 50 درصد رای دهندگان امریکایی که از لحن هیچ یک از نامزدهای انتخابات رضایت ندارند، 37 درصد بر این عقیده اند که لفاظی های تند و لحن خشونت بار تبلیغات انتخاباتی امسال عمدتا ناشی از رفتار و گفتار دونالد ترامپ است.

شعارها و اظهارنظرهای غالبا تند نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آینده امریکا در زمینه های مختلف انتقادهای زیادی را در میان افکار عمومی و حتی مسئولان حزب جمهوری خواه برانگیخته است.  ترامپ حتی خود نیز اخیرا در اعترافی غیرمعمول از این که در سخنرانی های خود به برخی افراد توهین کرده و مایه رنجش خاطر آنها شده است، ابراز تاسف کرده است.

وی حتی چندی پیش مدیران ستاد تبلیغاتی خود را تغییر داد تا شاید خون تازه ای به مبارزات تبلیغاتی خود در برابر هیلاری کلینتون تزریق کند.

نظرسنجی دانشگاه مانماوث همچنین نشان داد که لحن افراط گرایانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بر رابطه دوستی میان رای دهندگان امریکایی تاثیر منفی گذاشته است: هفت درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند مشاجرات مرتبط با تبلیغات انتخاباتی امسال روابط دوستانه آنها با دست کم یک نفر را مختل کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала