آغاز عملیات سلطان در غزنی

© Photo / وزارت امور داخلهحمله تروریستی بالای محکمه استیناف غزنی به پایان رسید
حمله تروریستی بالای محکمه استیناف غزنی به پایان رسید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عملیات سلطان هم اکنون در ولسوالی گیرو ادامه دارد و به زودی در ولسوالی دیگر که با تهدید بلند امنیتی روبه رو است گسترش خواهد یافت.

مقام‌های محلی ولایت غزنی می‌گویند که عملیات بزرگ نظامی زیر نام "سلطان" در مناطق ناامن این ولایت به منظور سرکوب طالبان راه اندازی شده است.
جاوید سالنگی، سخنگوی والی غزنی به تلویزیون1 گفت که این عملیات از سوی ارتش افغانستان و نیروهای حمایت قاطع به گونه‌ی مشترک انجام خواهد شد. به باور او، پاکسازی طالبان از ولسوالی‌های ناامن از اهداف اصلی این عملیات استند. آقاس سالنگی گفت: "در نخستین روز این عملیات که ۲۴ طالب در ولسوالی گیروی غزنی کشته و ۲۶ تن دیگر آنان زخمی شدند."
به گفته او این عملیات تا پاکسازی کامل ولسوالی‌ها ی ناامن از وجود مخالفان مسلح ادامه می‌یابد.

تلفات سنگین طالبان در حملات هوایی در غزنی و کندز
عملیات سلطان هم اکنون در ولسوالی گیرو ادامه دارد و به زودی در ولسوالی دیگر که با تهدید بلند امنیتی روبه رو است گسترش خواهد یافت.
در همین حال عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی زون انصار در هرات می‌گوید که یک طالب در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی این ولایت کشته و سه نفر زخمی شدند.
او افزود که این درگیری شب گذشته در مسیر میان ولسوالی چشت و اوبه صورت گرفت. آقای ولی‌زاده گفت، درگیری هنگامی آغاز شد که طالبان قصد حمله بر چند پاسگاه‌ ولسوالی اوبه را داشتند.
گفته شده در این درگیری به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است. ناامنی در شماری از ولایات مشمول کندز، کندهار، هلمند، ارزگان، غزنی و میدان‌وردگ در جریان چند هفته‌ی گذشته به شدت افزایش یافته است.
نهادهای امنیتی می‌گویند که طالبان پیوسته در تلاش تصرف ولسوالی‌ها و تخریب تاسیسات دولتی و خدمات اجتماعی هستند؛ اما نظامیان کشور اجازه‌ی این کار را به آنان نمی‌دهند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала