تظاهرات افغان های مقیم اروپا در بروکسل

© AP Photo / Andres KudackiЗабастовка студентов в Испании
Забастовка студентов в Испании - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
افغان‌های معترض به عملکرد حکومت وحدت ملی در حال آماده شدن برای آغاز تظاهرات مقابل مقر برگزاری کنفرانس بروکسل هستند.

به گزارش تسنیم، کنفرانس بروکسل برای کمک به افغانستان با حضور 70 کشور و 30 سازمان بین‌المللی در حالی دومین روز خود را طی می‌کند که افغانهای معترض از سراسر اروپا بسوی مقر این کنفرانس عازم هستند.
این پناهندگان قرار است در اعتراض به تبعیض‌های قومی، نژادی و نحوه تخصیص ناعادلانه کمکها در ولایت‌های مختلف افغانستان در مقابل مقر نشست بروکسل تظاهرات برگزار کنند.
یکی از افغان‌های حاضر در تظاهرات گفت: "ما از اشرف‌غنی می‌خواهیم که همه مردم افغانستان را به یک چشم بنگرد و تمامی کمک‌ها و پول‌هایی را که می‌گیرد برای همه مردم افغانستان مصرف کند."
این در حالی است که برخی از مقامات کشورهای کمک کننده و همچنین مسئول ارشد اتحادیه اروپا در امور توسعه و همکاری بین المللی گفته بودند که ادامه کمک‌ها به دولت افغانستان مشروط به مبارزه با فساد، ایجاد اصلاحات و پیشرفت در بخش‌های کلیدی این کشور است.
پیش از این نیز «جنبش روشنایی» با برگزاری تظاهرات علیه رهبران حکومت وحدت ملی در کابل و اعتراض به تغییر مسیر انتقال برق توتاپ خواستار تامین عدالت در مناطق این کشور شده بود.
بیشترین معترضان که قرار است در مقابل کنفرانس بروکسل گردهم آیند از کشورهای انگلیس، ایتالیا، آلمان، دانمارک، نروژ و هلند به بلژیک آمده‌اند.
چندی قبل نیز پناهجویان افغان در اعتراض به تصمیم رهبران حکومت وحدت ملی مبنی بر پذیرش مهاجران اخراجی در شهرهای مختلف آلمان تظاهرات برگزار کرده بودند.
در ادامه فیلم و عکس از آمادگی برای گردهمایی معترضان افغان در مقابل کنفرانس بروکسل در بلژیک را مشاهده کنید:

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала