رونمایی سه اثر علمی-ادبی داکتر محمد حسن فرید

© Fotolia / KaraСтопка книг в библиотеке
Стопка книг в библиотеке - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
طی همایشی با حضور هیئت رهبری دانشگاه، وکلای پارلمان، نمایندگان شورای ولایتی، روسای اداره‌های دولتی استادان و دانشجویان هرات از سه اثر علمی-ادبی داکتر محمد حسن فرید رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، این آثار با نام (چه باید کرد، زگهواره تاگور دانش بجوی و عشق یعنی چه؟) توسط داکتر حسن فرید نگاشته و به چاپ رسیده است.
داکتر "عبدالله فایز" سرپرست دانشگاه هرات ضمن تقدیر از فعالیت‌های آکادمیک آقای فرید گفت: ایشان با درک از وضعیت حساس و دردناک جامعه به سرودن این اشعار پرداخته که واقعاً تاثیرات مثبتی را در جامعه ایجاد خواهد کرد. 
همچنین "عبدالمجید صمیم" استاد دانشکده شرعیات، اشعار آقای فرید را با احساس و دارای سبکی جدید عنوان کرده گفت: سبک شعری استاد، سبکی است که با مشکلات مردم آمیخته و راه‌حل‌های مشکلات اجتماعی را در قالب شعر بیان داشته‌اند.
"ولی شاه بهره" رئیس انجمن ادبی هرات ضمن تبریک به آقای فرید از شاعران و نویسندگان خواست تا با رعایت مسائل دینی به سرودن شعر و نویسندگی بپردازند.
"زرکوب" یک تن از شاعران و نویسندگان، به سروده‌های آقای فرید پرداخته تاکید نمود که در سرودن شعر، کلمات و نوع چیدمان آن باید آمیخته با احساس باشد تا مخاطب را به خود جذب کند.
"ناهید فرید" نماینده مردم در پارلمان نیز زیربنای اشعار داکتر فرید را آزادی، صداقت و انسانیت عنوان کرده گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های اشعار ایشان توانایی استدلال در این نوع اشعار می‌باشد. 
وی اظهار امیدواری نمود که شاعران و نویسندگان در ولایت هرات بیشتر مورد توجه قرار گرفته و مردم با اشعار شاعران خو گرفته و از آثارشان استفاده نمایند. 
محمد انور متین کارشناس فرهنگی ولایت هرات گفت: یکی از مولفه‌های شعر پیوند فرهنگی اجتماعی افکار است و اشعار داکتر فرید یک سازندگی فرهنگی- معنوی را دارد و از اهمیت بالای برخوردار است.
در پایان نیز داکتر "محمد حسن فرید" معاون علمی پوهنتون ضمن دکلمه شعرش از حضور همه مهمان در محفل تشکر و قدردانی نموده و به مهمانان از آثار علمی- ادبی‌اش به عنوان تحفه هدیه داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала