اهدای جایزه المپیک اسپریت به محمد علی کلی فقید

© AP Photo / Gregory SmithBoxing legend Muhammad Ali holds up the first Olympic torch lit from the cauldron in front of a map showing the torch's route during a ceremony at Centennial Olympic Park in Atlanta Tuesday, Dec. 4, 2001
Boxing legend Muhammad Ali holds up the first Olympic torch lit from the cauldron in front of a map showing the torch's route during a ceremony at Centennial Olympic Park in Atlanta Tuesday, Dec. 4, 2001 - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
کمیته‌ المپیک امریکا جایزه المپیک اسپریت را به قهرمان پیشین بوکس جهان تقدیم کرد

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از Inside the games، جایزه  المپیک اسپریت به ورزشکاری داده می‌شود که تاثیر مثبت زیادی بر جامعه داشته باشد و برای ایجاد جهانی بهتر و متحد کردن مردم تلاش کرده است.

این جایزه امسال به محمدعلی کلی، بوکسور قهرمان جهان که روز سوم جون درگذشت، تقدیم شد و همسر او «لونی علی» این جایزه را دریافت کرد. محمدعلی کلی در سال 1960 در بازی‌های  المپیک رم قهرمان شد. او همچنین در سال‌های 1964 ، 1972 و 1974 قهرمان جهان شده بود. 

محمدعلی کلی زندگی خود را بعد از ورزش وقف نیازمندان کرد و با تبعیض نژادی و مذهبی مبارزه کرد. او در بیمارستان‌ها و آشپزخانه‌ها به صورت داوطلبانه کار کرد و کمک‌های غذایی و پزشکی به مردم ارائه کرد.

لونی علی درباره همسرش گفت:- "محمد با تمام قلب خود در خدمت دیگران بود. او همیشه به این افتخار می‌کرد که چقدر  المپیک می‌تواند بر اتحاد مردم جهان تاثیر داشته باشد. مفتخرم که این جایزه را از طرف همسرم دریافت کردم. این حرکت جوانان را تشویق می‌کند تا این روحیه را حفظ کند و بر جهان تاثیر بگذارند".

جایزه المپیک اسپریت جس اوتر، در هشتادمین سالگرد قهرمانی او در سال  1936 ایجاد شد.     

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала