عملیات گسترده برای دستگیری یک گروه در هند

© AP Photo / Altaf Qadriپولیس هند
پولیس هند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
دولت محلی برای جلوگیری از حمله احتمالی افراد مسلح به دانش آموزان ،مدارس و مراکز آموزشی این شهر را تعطیل کرد.

نیروهای نظامی ،بحری ،امنیتی و پولیس بمبئی به دنبال دریافت گزارش هایی از مشاهده یک گروه پنج نفره مسلح در نزدیکی پایگاه نیروی بحری، به حالت آماده باش کامل درآمدند.

 هلیکوپتر های این نیرو و گارد ساحلی به همراه نیروهای امنیتی  عملیات گسترده جستجو وشناسایی برای دستگیری افراد مسلح را آغاز کردند.

یک مقام امنیتی هند گفت که نیروهای ویژه بمبئی در سه منطقه این شهر به حالت آماده باش در آمدند.

وی خاطرنشان ساخت که یک تیم کماندو نیز از دهلی نو به بمبئی اعزام شده است. 'دی کی شرما' سخنگوی نیروی بحری هند گفت: این نیرو ها به دنبال مشاهده تعدادی افراد مسلح و مشکوک در نزدیکی پایگاه نیروی دریایی به حالت آماده باش در آمدند.

پایگاه نیروی دریایی هند در شهر 'اوران' در 50 کیلومتری بمبئی قرار دارد. 'دیون بهارتی'، رئیس پولیس مشترک بمبئی گفت: در این شهر با اعلام وضعیت امنیتی و آماده باش، اقدامات احتمالی برای جلوگیری از حمله احتمالی درحال انجام است.

مقامات امنیتی هند اعلام کردند: گجرات که بین بمبئی و پاکستان قرار دارد نیز به حالت آماده باش درآمده و از نیروهای امنیتی خواسته شده تا نظارت بیشتری بر مناطق ساحلی داشته باشند. حمله یک گروه تروریستی وابسته به لشکر طیبه در سال 2008 به بمبئی 164 کشته و 300 مجروح برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا حمله تروریستی یکشنبه گذشته افراد مسلح به پایگاه بزرگ ارتش هند در کشمیر که منجر به کشته شدن 17 نظامی و چهار شبه نظامی شد، برحساسیت نیروهای امنیتی افزوده است.

این حمله که یکی از مرگبارترین حمله ها در 25 سال گذشته در کشمیر محسوب می شود.

منابع اطلاعاتی هند پیش از این، از نفوذ شبه نظامیان به کشمیر در جریان ناآرامی های دو ماه گذشته خبر داده بودند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала