توافق نامه صلح با حزب اسلامی به زودی امضا می شود

عضو شوید
سپوتنیک، کابل: شورای عالی صلح اعلام کرده که بحث های در مورد توافق نامه صلح "موفقانه" به پایان رسیده و قرار است این توافق نامه به زودی امضا شود. این شورا زمان خاصی را برای امضای این توافق نامه مشخص نکرده است.

شورای عالی صلح در پیامی به مناسبت 21 سپتامبر، روز جهانی صلح می افزاید که پس از امضای توافق نامه صلح توسط هیات حزب اسلامی و شورای عالی صلح، با امضای اشرف غنی رییس جمهور افغانستان و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی اجرایی می شود. در پیام این شورا آمده است: " خوشبختانه این تلاش ها باعث گردیده اند تا پروسه دوساله مذاکرات و گفتگوهای صلح با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به مؤفقیت کامل به پایان رسیده و توافقنامه صلح میان طرفین نهایی گردد. قرار است پایان موفقانه این مذاکرات عنقریب با حضور داشت هیات های

مذاکره کننده طرفین اعلام گردد. قابل یاد آوری است که این توافق نامه بعد از امضای رییس جمهور دولت جمهوری اسلامی افغانستان جلالتمآب محمداشرف غنی و امیر حزب اسلامی افغانستان محترم گلبدین حکمتیار مرعی الاجراخواهد گردید."

شورای عالی صلح می گوید که با امضای توافق نامه صلح با حزب اسلامی "یک گام بزرگ" برای حل مسالمت آمیز خشونت های مسلحانه در افغانستان و تحقق خواست های مردم برداشته خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала