دروغ سازمان ملل افشا شد

© AP Photo / Mary AltafferШтаб-квартира Организации Объединенных Наций в Нью-Йорке
Штаб-квартира Организации Объединенных Наций в Нью-Йорке - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سازمان‌ملل دروغ خود علیه دمشق ومسکو را پس گرفت

سازمان ملل که سوریه و روسیه را به بمباران کاروان کمک های بشردوستانه متهم کرده جنجال گسترده ای علیه این دو کشور به راه انداخته بود، ادعای خود را پس گرفت.

العالم: سازمان ملل متحد با تغییر موضع خود درباره حادثه حمله به کاروان امدادرسانی صلیب سرخ در حلب، اعلام کرد این سازمان قادر نیست به طور دقیق مشخص نماید که کاروان مذکور «بمباران شده است» یا «مورد حمله قرار گرفته است». تغییر موضع سازمان ملل پس از آن صورت می گیرد که این سازمان پیشتر طیارات سوریه و روسیه را به حمله به این کاروان متهم کرده بود.

مقامات سوریه و روسیه، بلافاصله، پس از طرح ادعای سازمان ملل در مورد حملۀ هوایی طیارت این دو کشور به کاروان یاد شده، آنرا تکذیب کرده بودند.

قبلاً وزارت دفاع روسیه تأکید کرده بود که این کاروان در مناطق تحت کنترل عناصر مسلح مورد حمله قرار گرفته است.

حال با گزارش جدید سازمان ملل که در آن دربارۀ حملۀ هوایی به کاروان تشکیک شده و از احتمال حملۀ مسلحانه به آن سخن به میان آمده است، به نظر می رسد این حمله از سوی عناصر مسلح مخالف دولت سوریه انجام شده باشد.

سازمان جهانی صلیب سرخ، اعلام کرده بود بر اثر حمله هوایی به کاروان امدادرسانی این سازمان، 20 غیرنظامی کشته شده اند.

این سازمان در بیانیه ای تصریح کرده بود: «حدود 20 غیر نظامی و یک کارمند هلال احمر سوریه که در حال تخلیه کمک های انسانی ضروری از کامیون ها بودند، بر اثر این حمله کشته شدند. همچنین بخش اعظم این کمک ها منهدم شد».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала