چشم پوشی سازمان مبارزه با دوپینگ از وضع دوپینگ ورزشکاران امریکائی

© AP Photo / Fabrice CoffriniОбразцы в пробирках в лаборатории в Лозанне
Образцы в пробирках в лаборатории в Лозанне - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
استعمال دوپینگ ورزشکاران آمریکایی با اجازه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ صورت گرفته است

هکرهایی که خود را گروپ  Fancy Bearنامیده اند ، از هک شدن سیستم های کامپیوتری سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ خبر دادند. آنها همچنین اطلاع دادند، اسناد را بدست آورده اند که دوپینگ ورزشکاران آمریکایی را ثابت می کند. مشخص شد که ورزشکار جمناستیک با نام سیمونا بایلز و خواهران تنیس باز ویلیامس از ادویه ممنوعه استفاده کرده اند. خشم کمیته ی بین المللی المپیک و فدراسیون بین المللی تنیس تنها این حقیقت را آشکار کرد که چنین اطلاعاتی افشا شده است.
سیمونا بایلز ورزشکار آمریکایی، به دعوای دوپینگی جدید این طور عکس العمل نشان داد: برای من خجالت آور است. به نظر می رسد که او از طفلیت دچار مرض خفیف یعنی اختلال در توجه و بیش فعالیست.
سیمونا بایلز گفت: " من به مرض اختلال در توجه و بیش فعالی از کودکی مبتلا هستم و ادویه می خورم. من همیشه طرفدار ورزش پاک بوده ام و از تمام قوانین تبعیت کرده و این کار را می کنم ، برای آنکه بازی صادقانه برای ورزش و برای من خیلی مهم است." بر اساس قوانین سازمان مبارزه با دوپینگ ، متیل فنیدات منع است. اما به نظر می رسد که برای آمریکایی ها اینطور نیست. مواد کیمیاوی که 11 اگوست در زمان بازی های المپیک در خون بایلز تشحیص شده است و او را به مسابقه راه داده اند. نتیجه اینکه مدال طلا در بخش انفرادی کسب شد. چند روز بعد دوباره نمونه مثبت هیچ گونه عکس العمل سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ را برنیانگیخت ویک طلای دیگر. در نتیجه بایلز 4 مدال عالی را با خود به خانه برد. هکرهای Fancy Bear همچنین اسنادی در خصوص اجازه استفاده از مواد ممنوعه برای تنیس بازان سرن و وینوس ویلیامز منتشر کرده اند. هکر ها اطلاعات مربوط به نمونه مثبت دوپینگ ویلیامز ها را هنوز نشر نکرده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала