تصویب لایحه قانون که به امریکایی ها اجازه می دهد از عربستان سعودی شکایت نمایند

© AFP 2023 / Saul Loebتصویب لایحه قانون که به آمریکایی ها اجازه می دهد از عربستان سعودی شکایت نمایند.
تصویب لایحه قانون که به آمریکایی ها اجازه می دهد از عربستان سعودی شکایت نمایند. - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
لایحه قانون که قبلان در کنگره ی آمریکا تصویب شده است و به امریکایی ها اجازه می دهد ، از دولت حامی تروریسم به دادگاه شکایت کنند، برای امضای رئیس جمهور باراک اوباما آماده شد و او قصد دارد آنرا وتو کند.

روزسه شنبه نماینده ی رسمی دولت آمریکا ، اریک شولتس به خبرنگاران گفت: " من می توانم تاکید کنم که لایحه قانون عصر گذشته به کاخ سفید رسیده است." او یادآوری نمود که رئیس جمهور قصد دارد آنرا وتو کند. شولتش ادامه داد: " دلیل مخالفت ما این است که این لایحه با آنچه که ایالات متحده طی ده ها سال در عرصه ی بین المللی انجام داده است در تناقض میباشد." به گفته وی این لایحه با سیاستی که دولت اجرا مینماید مطابقت ندارد."
اتاق نمایندگان کنگره از این سند با رای گیری در نهم سپتامبر حمایت کرد. این لایحه همچنین این حق را به اعضای خانواده ی آمریکایی های کشته شده در زمان حادثه یازده سپتامبر 2001 می دهد که علیه عربستان سعودی شکایت کنند. در کاخ سفید نگرانند که این مسئله " مفهوم مصونیت دولتی را که از شهروندان آمریکا طی سال های طولانی حمایت می کرد"، از بین ببرد. اوباما در اوضاع سیاسی دشواری قرار گرفته است. این ایده از حمایت گسترده هر دو حزب برخوردار بوده و مخالف متحدین آمریکا در شرق میانه است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала