سه زن در فرانسه به جرم عملیات تروریستی بازداشت شدند

Telegram
دادستان پاریس از خنثی شدن عملیات تروریستی سه زن عضو گروه تروریستی تکفیری داعش در پاریس خبر داد.

تابناک به نقل از گزارش خبرگزاری صدا و سیما شبکه خبری فرانس 24 در این باره می نویسد، که در عملیات تروریستی خنثی شده در فرانسه سه زن شرکت داشتند: یکی از این سه زنی که روز گذشته بازداشت شدند، تحویل قاضی رسیدگی به پرونده های تروریستی داده شد تا از وی درباره اقداماتی که قصد داشته در فرانسه انجام دهد، بازجویی شود. اثر انگشت این زن 29 ساله بر روی موتر که پر از کپسول گاز برای انفجار در پاریس بود پیدا شده است.

براساس این گزارش، سه زنی که روز پنجشنبه بازداشت شدند از طریق انترنت همدیگر را پیدا کرده بودند. هر کدام از آنها ساکن یکی از شهرهای فرانسه بودند و از طریق شبکه های اجتماعی انترنتی طرح تروریستی خود را هماهنگ کرده بودند. این 3 نفر از سوی تروریست های داعش در سوریه و از طریق شبکه‌های مجازی رهبری می‌شدند.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس، در گفتگو با خبرنگاران گفت اقدام این سه زن برای عملیات تروریستی در فرانسه با هدایت یک فرمانده زن داعش، نشان می دهد این گروه تروریستی در نظر دارد از زنان به عنوان جنگجو استفاده کند.

«اینس ام» 19 ساله، بعد از آنکه هنگام دستگیری با چاقو به یک پولیس حمله کرد، به ضرب گلوله زخمی شد.

«سارا. ح» 24 ساله نیز نامزد سابق فردی بود که دو مامور پولیس را در منزلشان سربرید و سپس در ماه ژوئن کشته شد و بعد نامزد فرد دیگری شد که ماه ژوییه سر یک کشیش فرانسوی را برید.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала