پروژه خانه سازی خوشحال مینه توسط وزارت شهرسازی و مسکن به بهره برداری سپرده شد

© Sputnik / Igor AgeenkoДом для молодых специалистов космодрома "Восточный" в городе Циолковский Амурской области
Дом для молодых специалистов космодрома Восточный в городе Циолковский Амурской области - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت شهرسازی و مسکن پروژه خانه سازی خوشحال مینه شهر کابل را را که دارای 8 بلاک و 312 واحد آپارتمانی می باشد، امروز سه شنبه به بهره برداری سپرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، کار پروژه خانه سازی خوشحال مینه در غرب شهر کابل از سال 1391 خورشیدی آغازشده بود و کار این پروژه حدود شش ماه قبل به اتمام رسید اما به دلیل پرداخت نشدن اقساط از سوی صاحبان آن تاهنوز رسما افتتاح نشده بود.
با این حال «سید سعادت منصور نادری» وزیرشهرسازی و مسکن روز سه شنبه طی محفلی کلید آپارتمان های این پروژه را به صاحبان آن تسلیم داد. 
آقای نادری، پروژه خانه سازی خوشحال‏خان مینه را یکی از مهم ترین پروژه های وزارت شهرسازی ومسکن خوانده و گفت: که این پروژه در مساحت 21 هزار متر مربع زمین و در 8 بلاک به طور معیاری با تمام سهولت‌ها و سیستم های لازم ساخته شده است.
وی افزود، اکنون اکثر صاحبان این پروژه اقساط خود را پرداخته و تعدادی کمی از اقساط هم مانده که به زود ترین فرصت پول باقی مانده شان را پرداخت می کنند.
نادری علاوه کرد، که شماری از صاحبان این پروژه از کیفیت پایین کار شکایت دارند و شماری هم کیفیت این پروژه را قابل قبول می دانند، اما کار این پروژه قابل قبول وزارت شهرسازی می باشد.
وی اظهارداشت، که هفته آینده پروژه خواجه رواش و ماه آینده پروژه خانه سازی امارات که درقصبه موقعیت دارد هم به بهره برداری سپرده خواهند شد.
وزیرشهرسازی ومسکن می گوید که کار ساخت پروژه 10هزار واحد مسکونی کشور چین و یک هزار واحد مسکونی کشور قطر نیز تا دو ماه آینده در شهر کابل آغاز خواهد شد.
در همین حال شماری از مالکان آپارتمان های پروژه خانه سازی خوشحال مینه می گویند که آنطوری که به ما وعده داده شده بود آپارتمان ها کیفیت ندارند، برخی سقف ها نم زده، دروازه ها خراب شده و پایپ های آب نیز ترک برداشته اند.
قابل یاد آوری است که پروژه خوشحال‌خان به طور مشارکتی از سوی شرکتهای خصوصی با سهم مالکان آن و زیر نظارت وزارت شهرسازی ساخته شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала