امریکا باید یکبار دیگر قطعنامه ی شورای امنیت سازمان ملل متحد را مطالعه نماید

© Photo / Ministry of defence of the Russian Federationتورن جنرال ایگور کاناشینکوف نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه
تورن جنرال ایگور کاناشینکوف نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاسخ وزارت دفاع روسیه به بیانیه آمریکا در خصوص استفاده از میدان هوایی ایران

نماینده ی رسمی وزارت دفاع روسیه، جنرال ایگور کوناشنکوف ، ضمن نقد بیانیه ی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر استفاده ی میدان هوایی ایران توسط روسیه ، از طرف آمریکا خواست آگاهی خود را در زمینه قطع نامه ی شورای امنیت سازمان ملل متحد بیشتر کند.

کوناشنکوف گفت: " ما به خود اجازه نمیدهیم که وزارت امور خارجه آمریکا را مشوره کنیم. اما به دشواری نمیتوان توصیه نکرد که وجود منطق و دانش ضروری در اسنادهای شعبه حقوق بین الملل توسط نمایندگان وزارت امور خارجه بررسی شود. و همچنین کنترل آگاهی بر قطع نامه شورای امنیت سازمان ملل متحد شماره 2231 (2015) را آغاز کنند. در آن ازلزوم دریافت اجازه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای فروش و تحویل و یا استفاده از طیارات جنگی به ایران گفته شده است. "

این جنرال افزود: " ضمنا ، به نمایندگان وزارت امور خارجه یک بار دیگر توصیه می کنم که با مداد درنقشه علامت بزنند و برای خودشان مشخص کنند که سوریه کشوری مستقل است."

کوناشنکوف همچنین به نبود قطع نامه ی شورای امنیت سازمان ملل متحد یا توافق آمریکا با مقامات سوریه برای اجازه بمباران این کشور اشاره کرد.

وی گفت: " پیشنهاد می کنیم که به جواب این پرسش خوب فکر کنند. آیا فقط یک منشور سازمان ملل متحد ، قطع نامه شورای امنیت و یا توافق دوجانبه آمریکا با سوریه وجود دارد که اجازه بمباران در محدوده ی این کشور توسط طیارات و هواپیما های بئون سرنشین قوای هوایی آمریکا از پایگاه اینجیرلیک ترکیه و یا هر پایگاه هوایی خارجی دیگر را تایید کند."

نماینده وزارت دفاع روسیه خاطر نشان کرد: باور دارم که پس از امتحان دادن به آقای تونر و نابودی تروریست های داعش و جبهه النصره در سوریه توسط طیارات قوای هوایی — فضائی روسیه، دیگر هیچ جای تاسف و نگرانی نخواهند داشت. "

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала