رسوای های روابط جنسی روسای جمهور امریکا

© Flickr / brh_imagesPerks of the Job? Pentagon Credit Cards Used To Finance Sex and Gambling
Perks of the Job? Pentagon Credit Cards Used To Finance Sex and Gambling - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آنچه بر اساس شهادتنامه هالپین رخ داد، امروز به‌عنوان تجاوز جنسی قلمداد می‌شود

در تاریخ سیاسی امریکا ده‌ها مورد پرونده رسوایی‌های اخلاقی وجود دارد. از زمان پدران بنیانگذار ایالات متحده گزارش‌گران پرده از بسیاری رسوایی‌های مقامات این کشور برداشته‌اند.
نام شش رئیس‌جمهور امریکا در لیست کسانی که روابط نامشروع داشته‌اند ثبت شده‌اند؛ از توماس جفرسون، یکی از پدران بنیانگذار و نویسنده اصلی اعلامیه استقلال تا بیل کلینتن، چهل و دومین رئیس‌جمهور امریکا، که همسرش بخت نخست ریاست‌جمهوری در انتخابات سال 2016 است.
توماس جفرسن پس از جرج واشنگتن و جان ادامز به‌عنوان سومین رئیس‌جمهور برگزیده شد.

رهبر کوریای شمالی با نظامیان - اسپوتنیک افغانستان
کوریای شمالی، ایالات متحده امریکا را به حمله هسته ای تهدید کرد

ادعاها درباره روابط نامشروع جفرسون از سال 1802 مطرح بود. بعدها روزنامه‌نگاری به‌نام جیمز کلندر‌ پس از اینکه پست ریاست اداره پست را به وی ندادند، فاش کرد که رئیس‌جمهور از سالی همینگز چندین بچه دارد.
همینگز خواهر ناتنی مارتا، همسر متوفی جفرسون، بود. در سال 1998، گروهی محقق یک آزمایش ژنتیکی روی نوادگان عمومی جفرسون انجام داده و آن را با دی‌ان‌ای نوادگان پسر همینگز به‌نام استون همینگز تطبیق دادند. نتایج که در نشریه معروف نیچر منتشر شد نشان داده که بین این دو گروه ارتباط ژنتیکی وجود دارد.
بنیاد توماس جفرسون اعلام کرده پس از اینکه آزمایش‌های دی‌ان‌ای منشتر شدند،‌ بخش اعظمی از تاریخ‌نگاران بر این اعتقاد شدند که جفرسون با همینگز رابطه داشته است.
بنیاد توماس جفرسون در سال 2000 گروهی از تاریخ‌نگاران را گرد هم آورد. گزارش‌ آنها اعلام می‌کرد که مطالعه دی‌ان‌ای… نشان می‌دهد به‌احتمال زیاد توماس جفرسون پدر استون همینگز است.
دیگر محققین می‌گویند مدارک برای اثبات اینکه جفرسون پدر استون است، کافی نیست. آنها می‌گویند احتمال دارد مردان دیگری از خانواده جفرسون شامل برادرش راندولف جفرسون یا پنج پسر وی، پدر استون همینگز یا دیگر فرزندان سالی همینگز باشند.
دونالد ترامپ و هیلاری کلینتن نامزدان ریاست جمهوری امریکا - اسپوتنیک افغانستان
ده دروغ افسانوی هلیری کلینتن

اندرو جکسن، نماینده کنگره، سناتور، فرماندار فلوریدا و هفتمین رئیس‌جمهور امریکا،‌ در سال 1791 با راشل دونلسون ازدواج کرد. این دو نفر فکر می‌کردند جدایی راشل از همسر الکلی‌اش، لوئیز روباردز به پایان رسیده است. اما روباردز هیچ‌گاه کارهای اداری خود را به پایان نرسانده بود و همین امر منجر به ابطال ازدواج جکسون و راشل در سال 1791 شده و آنها مجبور شدند در سال 1795 بار دیگر ازدواج کنند.
تاریخ‌نگاران می‌گویند یکی از دوستان لوئیز روباردز مقاله‌ای دروغین در روزنامه خودش منتشر و اعلام کرده بود که جدایی این دو نهایی شده است. جکسون بعدها درباره این اقدام روباردز و نقش وی در این مقاله دروغین مطلع گشت. پس از آن راشل اطمینان حاصل کرد که طلاق نهایی شده است.
در تمام دوران کاری جکسن، رقیبانش همسر وی را به‌عنوان زنی شوهردار که با فرد دیگری ازدواج کرده بود ترسیم کردند. در دوران انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1828، حامیان جان کوینسی ادامز، رقیب جکسن، همسر وی را به چندشوهری متهم کردند. با وجود این اتهامات، جکسن توانست به یک پیروزی قاطع و سراسری دست یابد.

Кандидат от республиканцев на пост президента США Дональд Трамп - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ، اوباما را "بنیانگذار داعش" نامید

اندکی پس از انتخاب جکسن به‌عنوان رئیس‌جمهور در سال 1828 (پیش از مراسم تحلیف) راشل دچار یک فروپاشی عصبی شده درگذشت. جکسن اتهام‌زنی‌ها در زمان مبارزات انتخاباتی را عامل مرگ راشل می‌دانست.

جیمز بوچانان،‌ سناتور دموکرات، دیپلمات و رئیس‌جمهور امریکا و ویلیام روفوس کینگ، که در دوران فرانکلین پیرس به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور فعالیت می‌کرد، متهم بودند که برای سال‌های طولانی در واشنگتن با یکدیگر رابطه همجنس‌بازی داشتند.
پیرس در سال 1853 و قبل از اینکه بوچانان به ریاست‌جمهوری برسد درگذشت. اندرو جکسن به کینگ با عنوان «نانسی خانم» اشاره می‌کرد.
گرووِر کلیولند ، رئیس‌ جمهوری از حزب دموکرات بود. وی در انتخابات سال 1884 زمانی که هنوز مجرد بود، به زنی به‌نام ماریا کرافتز هالپین کمک‌‌هزینه بزرگ کردن کودک پرداخت می‌کرد اگرچه ممکن است وی پدر این پسر که در سال 1874 متولد شد، نبوده باشد.

هالپین با کسان دیگری چون اسکار فولسام ، دوست و پدرزن آتی کلیولند، رابطه داشت. کودک وی نیز به‌نام فولسام نامگذاری شده بود. البته اینها ادعاهایی بود که برخی مورخین معتقدند کلیولند در جامعه شایع کرده بود تا با بدنام کردن هالپین از رسوایی تجاوز جنسی شانه خالی کند.

Rashtrapati Bhavan, New Delhi, India - اسپوتنیک افغانستان
جرم تجاوز جنسی به دختر امریکائی

چارلز لاچمن نویسنده کتاب «یک زندگی سری: دروغ‌ها و رسوایی رئیس‌جمهور گروور کلیولند»، وی را یکی از بدنام‌ترین رئیس‌جمهوران امریکا می‌نامد که در حقیقت به هالپین تجاوز کرده بود. وی می‌نویسد:
آنچه بر اساس شهادتنامه هالپین رخ داد، امروز به‌عنوان تجاوز جنسی قلمداد می‌شود. هالپین می‌گوید کلیولند «با استفاده از زور و خشونت و بدون رضایت من» به او تجاوز کرد. زمانی که هالپین تهدید کرد که مقامات را در جریان بگذارد، کلیولند «به من گفت که اگر حتی 10 هزار دلار هزینه داشته باشد، مرا ویران خواهد کرد، حتی اگر به‌خاطر آن از گردن آویزان شود.» شش هفته بعد، هالپین متوجه شد که باردار است.
این ماجرا در انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر به زبان‌ها افتاد. کلیولند در کمپین انتخاباتی‌اش از هواداران می‌خواست: «حقیقت را بگویید.» این رویداد مخالفین کلیولند را بر آن داشت که شعاری مرتبط با آن برای خود برگزینند: «مادرم، کجاست پدر؟» پس از اینکه کلیولند در انتخابات برنده شد پاسخی به این شعار داده شد: «رفته به کاخ سفید، ها، ها، ها!».

وارن هاردینگ رئیس‌جمهور جمهوری‌ خواه، روابط نامشروعی با کری فیلیپس و نان بریتون در دهه‌های 1910 و 1920 داشت. هاردینگ در سال 1923 درگذشت.
بریتون در کتاب پرفروشی به‌نام «دختر رئیس‌جمهور» مدعی شد که دخترش وقتی هاردینگ سناتور بود متولد شد. ادعاهای وی بالاخره در آگوست 2015 و پس از انجام آزمایش دی‌ان‌ای ثابت شد، هاردینگ پدر الیزابت بود.
جان اف کندی، سی‌وپنجمین رئیس‌جمهور آمریکا،‌ در دهه 1940 و به‌عنوان یک مرد مجرد جوان با ایگنا ارواد روزنامه‌نگار دنمارکی، و نیز هنرپیشه‌ای به‌نام جنه تیرنی رابطه داشت.

وی بعدها با چند زن و در حالی که متأهل نیز بود رابطه نامشروع برقرار کرد. برخی از این زنان عبارت بودند از، مریلین مونرو ، گونیلا وان پست جودیث کمپل، ماری پینچات میر، مارلین دیتری می‌می آلفورد i و همچنین پاملا تورنور (منشی همسرش.

Roger Clinton Mugshot - اسپوتنیک افغانستان
برادر مست کلینتن

میزان رابطه کندی با مونرو هیچ‌گاه به‌صورت کامل مشخص نشد. البته گزارش شده که آنها در مارس 1962 و زمانی که کندی در منزل بینگ کروسبی به سر می‌برد، آخر هفته را با هم گذرانده بودند. علاوه بر این، منشی مخابراتی کاخ سفید، ‌چندین تماس از مریلین مونرو ثبت کرده بود. جی. ادگار هوور،‌ رئیس اف‌بی‌آی، گزارش‌هایی درباره ماجراجویی‌های غیراخلاقی کندی دریافت می‌کرد.
بیل کلینتن، رئیس‌جمهور دموکرات‌ها بود که افشای رابطه‌ جنسی‌اش با یکی از کارکنان کاخ سفید تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال‌های سیاسی امریکا شد. پس از انتشار اخبار رابطه جنسی مونیکا لوینسکی با کلینتون وی در 26 جون 1998 در مقابل دوربین‌های تلویزیونی ظاهر شده گفت: من با آن زن، خانم لوینسکی،‌ رابطه جنسی نداشته‌ام.
پس از انتخابات سال 1998، کلینتن به‌دلیل شهادت دروغ و جلوگیری از اجرای قانون در پرونده لوینسکی در مجلس نمایندگان استیضاح شد. کلینتن دومین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور، پس از اندرو جکسن، بود که استیضاح می‌شد. استیضاح با این اتهام آغاز شد که کلینتن درباره رابطه‌اش با لوینسکی 22ساله که در آن زمان کارمند کاخ سفید بود دروغ گفته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، استیضاح کلینتن اگرچه در مجلس نمایندگان رأی آورد اما در سنا 55 سناتور به بی‌گناهی وی رأی دادند. برای اینکه استیضاح رئیس‌جمهور به نتیجه برسد باید دوسوم اعضای سنا به آن رأی دهند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала