اتاق که در آن دست فتح الله گولن را هوادارانش می بوسند، کشف شد

© REUTERS / CHARLES MOSTOLLERاتاق که در آن دست فتح الله گولن را هوادارانش می بوسند، کشف شد
اتاق که در آن دست فتح الله گولن را هوادارانش می بوسند، کشف شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اتاق مخفی برای اعلام بیعت با «فتح الله گولن»، پس از تعطیلی یک مکتب نظامی وابسته به جنبش گولن در شهر ازمیر ترکیه کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از جام جم آنلاین، در یک اکادمی نظامی در شهر ازمیر ترکیه یک اتاق مخفی کشف شده که اتاق بیعت فارغ التحصیلان مدرسه نظامی با «فتح الله گولن» بوده است.
در این اتاق، دستان گچی «فتح الله گولن» برای بیعت و اعلام وفاداری فارغ التحصیلان مکتب نظامی وابسته به «جنبش خدمت» نصب شده بود.
بر اساس اعلام رسانه های دولتی ترکیه، این مدرسه نظامی که یکی از صدها مکتب و کالج تعطیل شده وابسته به گولن در پی کودتای نظامی اخیر در ترکیه است، یک اتاق مخفی برای اعلام وفاداری به «فتح الله گولن» داشته است.
در این اتاق دو دست — با ابعاد واقعی از اسکن دست فتح‌الله گولن — از گچ ساخته شده و روی دیوار نصب شده بود و فارغ التحصیلان مکتب نظامی،این دو دست را به نشانه تبرک و ابراز وفادری به جنبش خدمت می بوسیدند و آن را به سر خود می مالیدند.
گفتنی است؛ رسانه های ترکیه پس از کودتای نافرجام 4 هفته پیش در این کشور هر روز ابعاد جدید تری از آنچه که «نفوذ گروه تروریستی پشتیبان فتح الله گولن» در نیروهای نظامی این کشور می خوانند، منتشر می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала