پایگاه نظامیان انگلیس در جنوب افغانستان به ویرانه تبدیل شده است

© AP Photo / Nabil al-Juraniپایگاه نظامیان انگلیس در جنوب افغانستان
پایگاه نظامیان انگلیس در جنوب افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت که پایگاه «باستیون» در ولایت هلمند که در سال ۲۰۱۴ توسط نظامیان انگلیس به نیروهای نظامی افغان واگذار شده بود؛ به ویرانه‌ای تبدیل شده است.

به نقل از شبکه تسنیم، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی به وضعیت کمپ «باستیون» که توسط نیروهای انگلیسی مستقر در افغانستان دو سال پیش به نیروهای افغان واگذار شده بود را بررسی کرد.
این روزنامه می‎نویسد: تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند کمپ باستیون که زمانی 10 هزار سرباز انگلیسی در آن حضور داشتند، اکنون تبدیل به یک ویرانه شده است.
در پی انتشار تصاویر جدید از این کمپ وزارت دفاع انگلیس اظهار داشت: انگلیس متعهد شده است تا در درازمدت برای ساخت افغانستانی با ثبات، امن و مرفه تلاش کند.
وزارت دفاع انگلیس می‌افزاید: هرچند مأموریت جنگی نظامیان انگلیس در افغانستان در سال 2014 میلادی به پایان رسید، اما این کشور به حمایت از دولت افغانستان از طریق آموزش، مشاوره و کمک با نیروهای امنیتی و نظامی افغان همچنان متعهد است.
باستیون در سال 2005 میلادی ایجاد شد و در سال 2006 میلادی گسترش یافت. این کمپ بزرگترین پایگاه نظامی انگلیس در خارج از این کشور از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون دانسته شده است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала