پاپ فرانسیس: جهان صلح را از دست داده است

© REUTERS / Alkis KonstantinidisPope Francis delivers his address at the port of Lesbos during his visits the Greek Island of Lesbos, Greece, April 16, 2016
Pope Francis delivers his address at the port of Lesbos during his visits the Greek Island of Lesbos, Greece, April 16, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جهان در جنگ به سر می‌برد اما این جنگ، یک جنگ مذهبی نیست

رهبر کاتولیک‌های جهان پیش از بازدید از صومعه مقدس مسیحیان در پولند در دومین روز سفرش به این کشور، به درخواست راهبه‌ها نشست خصوصی را در یکی از صومعه‌های شهر کراکف برگزار کرد.
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان نخستین سفر خود به شرق اروپا را با یک سفر پنج روزه به پولند به مناسبت روز جهانی جوانان یعنی گردهمایی جهانی کاتولیک‌های جوان آغاز کرد.
پاپ فرانسیس به کاتولیک‌ترین کشور اروپایی که یاد و خاطره پاپ ژان پل دوم را به شدت زنده نگه داشته‌اند سفر کرده اما مردم این کشور تاکنون به درخواست‌های وی برای استقبال از آوارگان جنگ زده توجهی نکرده‌اند.
وی از صومعه مقدس کاتولیک‌های این کشور در شهر چستوهوا نیز بازدید خواهد کرد.

رئیس‌ جمهور فرانسه فرانسوا اولاند - اسپوتنیک افغانستان
اعلام جنگ داعش به فرانسه

پاپ فرانسیس پیش از سفرش به پولند به خبرنگاران در رم گفت: حملات اخیر در اروپا نشان می‌دهد که جهان در جنگ به سر می‌برد اما این جنگ، یک جنگ مذهبی نیست.
رهبر کاتولیک‌های جهان تاکید کرد که این جنگ، "جنگ مذاهب" نیست. ما نباید هراسی از بیان حقیقت داشته باشیم، جهان در جنگ است برای این که صلح را از دست داده است. وقتی من درباره جنگ حرف می‌زنم، جنگ بر سر منافع، پول و منابع است نه بر سر مذهب. تمامی مذاهب خواهان صلح هستند و این دیگران هستند که جنگ می‌خواهند.
پولند تدابیر امنیتی شدیدی برای سفر پاپ به اجرا گذاشته است.
اشرف غنی - اسپوتنیک افغانستان
اشرف‌غنی: طالبان به جای صلح مسیر جنگ را اختیار کردند

به گزارش ایسنا طبق یک نظرسنجی ۴۰ درصد مردم این کشور هر یکشنبه به کلیسا می‌روند که تقریبا دو برابر سایر کشورهای اروپایی است.
تعداد زیادی از مسیحیان از گوشه و کنار جهان برای شرکت در مراسم به پولند سفر کرده‌اند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала