بان کی مون: در زمان المپیک آتش بس برقرار شود

© AP Photo / Felipe DanaТалисманы Олимпийских и Паралимпийских игр 2016 в Рио-де-Жанейро
Талисманы Олимпийских и Паралимпийских игр 2016 в Рио-де-Жанейро - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
خواستار وقف مخاصمات در سطح جهان برای رعایت آتش بس المپیک در خلال بازی های المپیک و پارالمپیک ریو دژانیرو هستم

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی از تمامی طرف های درگیر در جهان خواست در طول مدت برگزاری رقابت های ورزشی المپیک و پارالمپیک ریو 2016 دست از جنگ و خونریزی کشیده و آتش بس را رعایت کنند.

بان کی مون در پیام خود تاکید کرد: خواستار توقف مخاصمات در سطح جهان برای رعایت آتش بس المپیک در خلال بازی های المپیک و پارالمپیک ریو دژانیرو هستم.

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه روح المپیک از ما می خواهد این چالش را محقق کنیم،آمده است: هدف بازی ها شکستن رکورد توانایی های بشر است. آنها در افراد و کشورها در سراسر جهان انگیزه ایجاد می کنند تا به فراتر از محدودیت هایی دست یابند که در گذشته تنها تصور آن می رفت.

Проводы олимпийской сборной России в Рио-де-Жанейро - اسپوتنیک افغانستان
تیم روسیه به بازی های المپیک در ریو رفت

به گزارش ایرنا در بخش دیگری از این پیام تاکید شده است: توقف جنگ نمایانگر ارزش های احترام ،دوستی ،همبستگی و برابری است که بازیهای المپیک به دنبال ترویج آن هستند و از طرفی بازی های امسال تاریخ ساز است زیرا برای نخستین بار در آمریکای جنوبی برگزار می شود و کمیته بین المللی المپیک قدمی بی سابقه در پذیرش تیم پناهندگان و فراهم کردن موقعیت تلاش برای کسب مدال طلا از سوی ورزشکاران با استعدادی برداشته که مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه این پیام می افزاید: مرحوم محمد علی کلی برنده مدال طلای المپیک و سفیر صلح سازمان ملل متحد به نیروی ورزش برای به حرکت در آوردن جهانیان تجسم بخشیده است و وی نشان داد چگونه ورزشکاران قهرمان می توانند قهرمانان عدالت باشند.

در پایان پیام بان کی مون آمده است: بیایید با الهام گرفتن از محمد علی طرف های درگیر را تحت فشار گذاریم تا اسلحه های خود را هفت روز پیش از شروع سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو و تا هفت روز پس از پایان پانزدهمین دوره بازی های تابستانه پارالمپیک زمین بگذارند.

سپورت سبک - اسپوتنیک افغانستان
کارشناس: ممنوعیت مشارکت ورزشکاران روسیه در بازی های المپیک با ورزش ربط ندارد

سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریو روز 15 مرداد 1395(پنجم اوت) با مشارکت 10هزار500 ورزشکار زن و مرد از 205کشور در 44ماده از 28رشته ورزشی و با حضور سران و مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی در برزیل آغاز می شود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала