آتشفشان «ساکورا جیما» در جاپان فوران کرد

Telegram
یکی از خطرناکترین آتشفشان های جهان به نام «ساکورا جیما» که در منطقه «کیوشو» جاپان موقعیت دارد برای نخستین بار پس از سال 2013 میلادی فوران کرد.

فوران آتشفشان از اوایل وقت امروز سه شنبه آغاز شد و به دنبال آن خاکستر آتشفشانی، سنگ ها و مواد مذاب تا ارتفاع 5 هزار متری به بیرون پرتاب شد.
به گزارش سایت افغان پیپر به نقل از سازمان هواسنجی جاپان امروز، پس از سال 2013 میلادی به این طرف، این اولین بار است که مواد مذاب این آتشفشان تا این ارتفاع به آسمان پرتاب می شود.
این آتشفشان تنها چند کیلومتر با مرکز شهر «کاگو شیما» فاصله دارد که یک بندر مهم در جنوب غرب جاپان محسوب می شود و 606 هزار نفر جمعیت دارد.
سازمان هواشناسی جاپان تا فاصله سه کیلومتری این آتشفشان اعلام هشدار صادر کرده است، اما از مردم خواسته شده دستکم تا فاصله پنج کیلومتری به آتشفشان نزدیک نشوند.
جاپان به عنوان یک کشور دارای کوه های آتشفشانی بارها و بارها شاهد چنین وضعیتی بوده است. دو سال پیش فوران آتشفشان کوه «اونتاکه» این کشور باعث زخمی شدن هشت نفر شد.
جاپان همچنین رده هایی از آتشفشان های فعال دارد و کوه «آسو» بزرگترین کوه فعال آتشفشانی در همین منطقه «کیوشو» است که امروز آتشفشان دیگری در آن فوران کرد. جزیره «میاکه جیما» که از لحاظ تقسیمات جغرافیایی متعلق به توکیو محسوب می شود نیز دارای یک کوه فعال آتشفشانی است.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала