موضع گیری رئیس جمهور در قبال پاکستان مورد استقبال نمایندگان قرار گرفت

© Sputnik / Zuhal Sarhadپارلمان
پارلمان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
موضع گیری رئیس جمهور غنی در قبال پاکستان مورد ستایش شماری از اعضای مجلس نمایندگان قرار گرفت.


به‌گزارش خبرگزاری آوا، اشرف غنی؛ رئیس جمهور در بخشی از سخنرانی اش در نشست وارسا گفت که به جز پاکستان همه کشورهای منطقه در صلح و ثبات افغانستان همکاری می کنند.
وی گفته بود: ابتکارات منطقوی ما با همسایه‌ها باعث همکاری‌های قابل ملاحظه گردیده و نتایج ملموس را در پی‌داشته‌اند، تنها پاکستان از این میان مستثنی است که با وجود تعهدات واضح در مذاکرات چهارجانبه صلح، تفکیک خطرناک آنها میان تروریستان خوب و بد، هنوز در عمل به قوت خود باقی است.
این موضع گیری رئیس جمهور واکنش تند پاکستان را در پی داشت، اما امروز با ستایش نمایندگان مجلس رو به رو شد.
عبدالرووف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان گفت: موضیع گیری رئیس جمهور با این صراحت لهجه در پیوند به مداخلات پاکستان در امور داخلی افغانستان و حمایت از تروریستان دارد و منافع خود را در بی ثباتی افغانستان جستجو می‌کند، جا دارد که تقدیر بکنیم.
میربدخان منگل، عضو مجلس نمایندگان گفت، که موضع رئیس جمهور در قبال پاکستان قابل ستایش است.
آقای منگل با این که پاکستان دشمن افغانستان است، افزود: حکومت افغانستان به پاکستان به چشم دشمن بنگرد تا زمانی که این کشور پالیسی خشمانه‌اش در قبال افغانستان را تغییر نداده است.
رئیس جمهور در نشست خبری امروز در کابل نیز گفت که که دیگر از پاکستان صلح نمی‌خواهد. او گفته پاکستان باید کسانی را که مخالف روند صلح هستند از کشورش خارج کند.
آقای غنی گفت که می‌خواهد که جنگ اعلام نشده میان این دو کشور ختم شود.
به گفته او، امروز افغانستان در محراق اجماع بین‌المللی هست و کسانیکه با افغانستان همکاری نکردند در حالت انزوا هستند که باید فکر جدی برای آینده خود کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала