اتحادیه اروپا از نتیجه همه‌ پرسی انگلستان ناراحت است

© AFP 2023 / Odd ANDERSENPeople walk over Westminster Bridge wrapped in Union flags, towards the Queen Elizabeth Tower (Big Ben) and The Houses of Parliament in central London on June 26, 2016
People walk over Westminster Bridge wrapped in Union flags, towards the Queen Elizabeth Tower (Big Ben) and The Houses of Parliament in central London on June 26, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبران دو طرف در قبال بازگرداندن اطمینان به جامعه بین الملل با استفاده از انتخاب‌های عقلانی در روزهای در پیش رو مسئول هستند

وزیر خارجه امریکا در نشست مشترک خبری‌اش با هاموند در لندن، با بیان اینکه هرگونه عدم خویشتن‌داری می‌تواند عواقب برکسیت را به فراتر از اروپا گسترش دهد، از رهبران دو طرف خواست که در جریان مذاکرات مربوط به برپایی روابط جدید، انتخاب عقلانی صورت دهند.
جان کری تصریح کرد: رهبران دو طرف در قبال بازگرداندن اطمینان به جامعه بین الملل با استفاده از انتخاب‌های عقلانی در روزهای در پیش رو مسئول هستند.
هاموند نیز در این نشست خبری ضمن ابراز امیدواری از اینکه مذاکرات در پیش رو با طرف‌های اروپایی دوستانه باشد، گفت درک می‌کند که چرا بسیاری در اتحادیه اروپا از نتیجه همه‌پرسی ناراحت هستند.
وی بیان داشت: زخم ایجاد شده ناشی از برکسیت کاملا تازه است. تنها 96 ساعت از همه‌پرسی گذشته و برای بهبود این جراحت ایجاد شده نیازمند زمان هستیم.
هاموند افزود: ما عکس‌العمل برخی از شرکای اروپایی‌مان را درک می‌کنیم چرا که آنان نگران از سرایت نتایج این‌همه پرسی هستند.
وزیر خارجه انگلیس افزود: برخی مسایل به لحاظ سیاسی تکان‌دهنده هستند و ما شاهد اوج‌گیری حمایت از احزاب راست افراطی در برخی از کشورهای اروپایی هستیم و ما در همه‌پرسی انگلیس نیز این مساله را شاهد بودیم و این چیزی است که بایستی با آن مقابله کنیم.

پیشنهاد گرفتن جبل اطارق از انگلستان - اسپوتنیک افغانستان
پیشنهاد گرفتن جبل اطارق از انگلستان

وی افزود: در اینجا هنوز منافع اقتصادی مشترکی وجود دارد که می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم و قصور در این همکاری سبب زیان دو طرف خواهد شد.
هاموند افزود: همان‌طور که جان کری اشاره کرد ما بایستی خویشتن‌دار باشیم چرا نیاز ما به همکاری یک حقیقت است.
به گزارش اتاق خبر وزیر خارجه انگلیس به دنبال دیدارش با همتای امریکایی‌اش در لندن در یادداشتی در صفحه توئیترش نوشت: روابط دو کشور همچنان قوی و حیاتی باقی خواهد ماند.
وی افزود: انگلیس در خارج از اتحادیه اروپا به دنبال همکاری نزدیک و قوی اقتصادی با 27 عضو این اتحادیه و نیز سایر کشورهای جهان است.
هاموند اضافه کرد: انگلیس همچنان به نقش جهانی‌اش در چارچوب سازمان ملل، ناتو و کشورهای مشترک‌المنافع و نیز گروه 20 دنبال خواهد کرد.
جان کری نیز که بعد از دیدار با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل وارد لندن شده بود، در یادداشتی در صفحه توئیترش گفت که روابط ویژه امریکا و انگلستان براساس منافع، ارزش و تحمل بنا شده است.
وی گفت که در جریان دیدارش با هاموند در مورد مسایل مرتبت با نشست ناتو ، گروه تروریستی داعش و نیز بحران سوریه گفت‌وگو کرده است

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала