روبات گدام دار با قابلیت جابجایی اشیا

© NASANASA’s R5 robot, which is NASA's newest humanoid robot and was built to compete in the DARPA Robotics Challenge.
NASA’s R5 robot, which is NASA's newest humanoid robot and was built to compete in the DARPA Robotics Challenge. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دو شرکت مطرح صنایع روباتیک آلمان با اشتراک توانایی فنی، موفق به تولید روبات گدام دار با قابلیت جابه‌جایی اشیا بین قفسه‌ها و مدیریت موجودی گدام شدند.

به گزارش  همشهری به نقل از ایسنا، کارشناسان صنایع روباتیک باور دارند که ساخت روبات گدام دار برخلاف مسئولیت به ظاهر ساده از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است، چرا که این روبات‌ها نه تنها باید بسته‌های مختلف را در طول راهروهای گدام حمل کنند بلکه باید آنها را به درستی و در جای خود قرار دهند تا در صورت نیاز دوباره در دسترس باشند.
شرکت آلمانی Magazino با معرفی روبات مدل Toru تا حدی مشکلات روبات‌های گدام دار را برطرف کرده است. این روبات قادر است بسته‌های حاوی اشیا را در طول راهروهای گدام منتقل کند و آنها را در قفسه‌های از پیش تعیین شده قرار دهد.
نسل اول روبات گدام دار Toru تنها قادر به حمل جعبه‌های مکعب شکل و در ابعاد محدود است.
مهم‌ترین ضعف اولین نمونه هوشمند روبات گدام دار مسئله پیچیدگی قطعات و قیمت تمام شده بالا برای هر دستگاه است، بنابر این با در نظر گرفتن سرعت کم‌تر این روبات در مقایسه با انسان، احتمال بازگشت سرمایه برای شرکت با محدودیت مواجه است، هرچند که مسئول فروش شرکت سازنده روبات Toru اعلام کرد که تاکنون پنج دستگاه روبات گدام دار به مشتری تحویل داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала