مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران

© Flickr / Hashoo Foundation USAدر پاکستان به شوهر اجازه داده شده که همسران خود را کمی لت کنند
در پاکستان به شوهر اجازه داده شده که همسران خود را کمی لت کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram

نیروهای سرحدی ایران 170 تبعه پاکستانی را به جرم ورود غیرقانونی به کشور بازداشت و تحویل مسئولان مرزی پاکستان دادند.

گزارش رسانه پاکستانی حاکی است که اتباع یادشده، کارگرانی هستند که به دلیل نداشتن مدارک مربوط به مهاجرت، در ایران دستگیر شده و برخی از آنان نیز قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به ترکیه و از آنجا نیز قصد ورود به سایر کشورهای اروپایی را داشتند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران که موضوع تازه ای نیست، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرتهای غیرقانونی از مسیرهای خطرناک و با وسیله هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند بطور غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای سرحدی ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند.

این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می افتد.

مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا - اسپوتنیک افغانستان
تاثیر مهاجرت بر روابط افغانستان و بریتانیا

به گزارش خبرگزاری میزان بیکاری و مشکلات عدیده اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرتهای غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می شوند.

در ماه ثور امسال نیز روزنامه جنگ پاکستان از بازداشت 181 تبعه پاکستانی به جرم اقامت غیرقانونی در مناطق مختلف ایران و تحویل آنان به مسوولان مرزی پاکستان خبر داد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала