پول بازسازی قصر دارالامان را شهرداری کابل مصرف کرده است

Telegram
وزیر شهرسازی می‌گوید، پول‌های جمع‌آوری‌شده برای قصر دارالامان توسط شهرداری کابل به مصرف رسیده‌است.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، شهرداری کابل سال‌ها پیش کمپاین جمع‌آوری پول برای بازسازی قصر دارالامان در کشور را آغاز کرده بود.

این در حالی است که پس از افتتاح پروژه بازسازی قصر دارالامان این پرسش از سوی اعضای شورای ملی و مردم مطرح می‌شود، سرنوشت‌ پول‌های جمع‌آوری چه شد؟

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی امروز در نشست مجلس سنا صحبت می‌کرد، گفت: طی مکتوبی از شهرداری خواستیم تا تمام پول‌های جمع‌آوری ‌شده را به حساب وزارت شهرسازی ارسال کند.
آقای نادری افزود شهرداری کابل در پاسخ به مکتوب وزارت شهرسازی نوشت که پول‌های جمع‌آوری‌شده به مصرف رسیده‌است.
وزیر شهرسازی در مورد رقم این پول چیزی نگفت، اما تاکید کرد تا انی مسئله را پی‌گیری کند که این پول‌ها در کجا به مصرف رسیده‌است.

به گزارش سایت صدای افغان:- "خبرنگار این شبکه خواست دیدگاه شهرداری کابل را در این زمینه با خود داشته باشد، اما مسئولان این اداره حاضر نشدند که به پرسشهای این خبرنگار پاسخ ارائه کنند. عبدالقادر آرزو، سخنگوی شهرداری کابل با آنکه وعده سپرد ساعت بعد معلومات را در اختیار خبرگزاری آوا قرار می‌دهد، اما سپس به تماس‌های مکرر خبرنگار ما پاسخ نداد".
گفته می‌شود شهرداری کابل صدها هزار افغانی پول مردم و نهادهای مختلف را به بهانه بازسازی قصرهای تاریخی کشور از جمله قصر دارالامان جمع آوری کرده بود.

این پول‌ها در حالی به قول وزیر شهرسازی به مصرف رسیده است که دیروز دو مقام ارشد شهرداری کابل سرپرست پیشین و رئیس منابع بشری شهرداری به اتهام فساد مالی از سوی پولیس بازداشت شدند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала