خبرنگار فرانسوی در صفوف تروریستها

© AP Photo / Mohammad Hannon, Fileداعش
داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک خبرنگار فرانسوی تعریف کرد که با «سربازان الله» چطور می زیست

یک خبرنگار فرانسوی تعریف کرد که با «سربازان الله» چطور می زیست

یک خبرنگار فرانسوی که با اسم مستعار سعید رمزی کار می‌کند در باره چگونگی زندگی خود در ترکیب سازمان تروریستی داعش توضیحات داد. وی سه ماه دوش به دوش افراطیون زندگی کرد و در باره آن‌ها مستندی با عنوان «جنود الله» تهیه نمود.

رمزی می‌گوید که یک سلول داعش در فرانسه نفوذ کرده و در باره طرحریزی عمل تروریستی نوبتی با خبر است. رئیس گروه ضمن آماده نمودن اعضای آن گروپ برای اجرائی حمله تروریستی گفت که «باید هزاران فرانسوی بمیرند». بعد از مدتی تروریست ها را بازداشت کردند.

به گفته این خبرنگار، وی می‌خواست بداند، در سر جوانان که به داعش می پیوندند چه می‌گذرد و به این خاطر به رسیدگی پرداخت. رمزی گفت که خودش مسلمان است و «به نسل همان قاتلین تعلق دارد که اعمال تروریستی 13 نوامبر را ترتیب دادند». بر اثر آن حملات تروریستی در پاریس حدود 130 نفر کشته شد.

نشریه The Local با استناد به سخنان رمزی می‌نویسد: «یکی از درس‌های اساسی که من یاد گرفتم این است که همه این‌ها به اسلام ربطی ندارد. در صفوف داعش جوانان مأیوس دارای روحیات خودکشی قرار دارند و تحریک کردن آن‌ها خیلی آسان است. بدبختی آن‌ها در این است که در عصر داعش به دنیا آمدند. این جوان‌ها نیات خود را جستجو می کنند. قابل تأسف است که آن‌ها داعش را پیدا کردند».

رمزی گفت که چطور توانسته است به سلول مخفی تروریستی ملحق شود. به گفته وی این کار آسان بود. وی به سهولت گروه داعش را در فیسبوک پیدا کرد و با امیر آن آشنا شد که گروه متشکل از 20 فرد جوان تحت رهبری او بود. میان آن‌ها افرادی برخاسته از خانواده‌های مسلمان و افراد تازه وارد به اسلام بودند. شبه نظامیان آینده در شهر شاتورو با هم ملاقات می کردند.

رئیس گروه اسامه یک فرانسوی ترک تبار در دیدار اول با رمزی به او تلیقونی صحبت ‌کرده گفت که بهشت در انتظار افراد انتحاری است و کسی که بمب روی بدن خود منفجر کرد در آسمان وارد قصری با فرشته‌های خادم شده و «زنان و اسب بالدار طلایی و یاقوتی» را دریافت خواهد کرد.

این روزنامه‌نگار یادآور شد که اسامه در باره حملات به‌ خبرنگاران شرکت های تلویزیونی BFM و iTele فرانسه صحبت کرده گفت که «آنها در حال جنگ علیه اسلام هستند و با آن‌ها باید کاری کرد که با «شارلی» کردیم». منظور او حمله به هیات تحریریه مجله طنز «شالری ابدو» بود که بر اثر آن 12 نفر کشته شد.

تروریست ها در زمان حضور رمزی به تدارک حمله به سالون کنسرت «باتاکلان» پرداختند و می‌خواستند به کلوب شبانه حمله کنند و مشتریان را تیرباران کرده و تا رسیدن پولیس بمانند و بعد خود را منفجر کنند.

خوشبختانه طرح های تروریست ها عملی نشدند: چند نفر از گروه رمزی بازداشت شدند. کسانی که از بازداشت رهایی یافتند به رمزی پیام‌های حاوی تهدیدات فرستادند. یکی از آن‌ها نوشت: «تو اعدام می شوی». بر اینجا حضور من در آن گروه پایان یافت». وی تجربه خود را در فیلم حکایت کرد که 2 می از تلویزیون فرانسه نشان داده شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала