پنجمین کنفرانس امنیت بین المللی در مسکو با شرکت وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان و رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی افغانستان حامد کرزی آغاز شد

© Sputnik / Sarhad Zuhalحامد کرزی
حامد کرزی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مهمترین موضوع پنجمین کنفرانس بین المللی که به خاطر امنیت بین المللی 27-28 اپریل 2016 در پایتخت روسیه برگزار شده مبارزه با تروریسم می باشد.

تمرکز شرکت کنندگان این کنفرانس در این سال نیز روی مسائل مربوط به همکاری های نظامی به منظور تقویت مسائل امنیتی و امنیت جهانی در اروپا و شرق میانه، وضعیت در منطقه آسیا و اقیانوس آرام و آسیای مرکزی می باشد.

در این گردهمایی که در مسکو برگزار میگردد بیش از 500 مهمان آمده است از جمله وزرای دفاع و هیئتی از سازمان های نظامی 80 کشور، نمایندگان جامعه متخصصان و جامعه های علمی و همچنین مدیر سازمان های بین المللی — سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان پیمان جمعی صلیب سرخ و از جمله وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان و رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی افغانستان حامد کرزی شرکت کرده است.
کنفرانس با سخنرانی دبیر شورای امنیت روسیه نیکلای پاتروشف، سرکئی شایگو وزیردفاع روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه و الکساندر بورتنیکف مدیر سرویس امنیتی که در باره نقش و موقعیت روسیه در مسائل کلیدی و امنیت بین المللی در حال حاضر می باشد آغاز می شود.

جفری فلتمن معاون دبیر کل سازمان ملل متحد با پیامی از طرف رئیس سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала