خاندان حاکم سعودی در حادثه 11 سپتامبر دست دارد

© AP Photo / Chao Soi Cheong9/11 بدترین حمله تروریستی در طول تاریخ
9/11 بدترین حمله تروریستی در طول تاریخ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مردم آمریکا باید حقایق حادثه 11 سپنامبر را بدانند

کنگره آمریکا لایحه قانونی را بررسی می‌کند که تصویب آن به آمریکایی ها امکان خواهد داد در مورد دولت عربستان سعودی در صورتی مراجعه کند اگر ثابت شود که یکی از نمایندگان آن در اعمال تروریستی 11 سپتامبر دست داشته بود.

قبلا گزارش شده بود که بارک اوباما می‌تواند بزودی فصل اخیر محرمانه گزارش در باره رسیدگی این عمل تروریستی را بر ملا کند. مولفین گزارش می‌گویند که بر اثر این اطلاع نقش ریاض در تدارک حملات به مرکز جهانی تجارت افشا خواهد شد.

ریکی دسانتیس بازمانده اعمال تروریستی 11 سپتامبر به کانال تلویزیونی آر تی در جزئیات آن حادثه توضیحات داده گفت

«من پس از اعمال تروریستی 11 سپتامبر زنده ماندم و به سرویس های اضطراری کمک کردم. تجربه من با آنچه که اکثر آمریکایی ها دیدند فرق دارد. من در سمت جنوبی برج های دوتعمیر سر به فلک کشیده بودم و وقتی در برج دوم را باز کردم صدای یک طیاره دیگر را شنیدم و هنگامی که سر بلند کردم، دیدم که آن هواپیما به ساختمان تصادم. چیزی که من دیدم باور نشدنی بود. زمین زیر پاهایم لزید و یک موج ضربتی من را به زمین انداخت.

وی هنچنین در این باره گفت که بلافاصله پس از حمله تروریستی کمک کرد تا افراد را از زیر آوار ها بیرون ببرد. دسانتیس گفت: من هرگز چهره‌های آن‌ها را فراموش نخواهم کرد. یک زن را به یاد دارم که او را از زمین بلند کردم و به آن سوی جاده بردم. بعضی ها خود را از بالای برج ها به پائین می انداختند و قطعه‌های جدا شده از ساختمان به زمین می افتادند. من در آن روز بسیاری افراد نزدیک را از دست دادم. دسانتیس در ادامه گفت:

«هر مامور اطفائیه، پولیس، بازماندگان و کسانی که به کمک دیگران می شتافتند، هر فرد آمریکایی و سراسر جهان حق دارند بدانند که ‌واقعیت چطور بود. رئیس جمهور کنونی آمریکا قبل از انتخابات به مردم وعده داد که اطلاعات مربوطه منتشر خواهد شد و بررسی علمی- تخنیکی مستقل این قضیه انجام خواهد گرفت».

به گفته ریکی دسانتیس چیزی که او دید برای همیشه در یادش خواهد ماند. او گفت:

«من 12 سپتامر در محل عمل تروریستی بودم و از ساعت هفت و نیم صبح در عملیات امدادی شرکت کردم. ما بازماندگان موجود در زیر آوار ها را جستجو می کردیم. چیزی که دیدم برای همیش در حافظه‌ام باقی خواهد ماند. مایه انزجار است که این حوادث در ایالات متحده آمریکا رخ داد. در هر کشور جهان چنین حادثه باعث جنجال می‌شد و مردم از رهبر کشور خود انتشار اطلاعات را می طلبیدند. مردم آمریکا باید حقیقت را بداند».

قابل یادآوری است، پیشتر عربستان سعودی تهدید کرد که اگر واشتگتن این لایحه قانونی را تصویب کند این کشور 750 میلیارد دالر اوراق بهادار آمریکایی را به فروش خواهد گذاشت. مطابق این قانون خانواده‌های افراد کشته شده بر اثر اعمال تروریستی 11 سپتامبر 2001 حق خواهند داشت برای پرداخت قرامت از عربستان سعودی به محکمه مراجعه کنند. جان کری نماینده رسمی وزارت امور خارجه آمریکا تأکید کرد که مدارکی در اثبات اینکه اعضای بلند پایه دولت عربستان سعودی ممکن است در آن اعمال تروریستی دست داشته باشند در اختیار ندارد    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала