الکساندر گروشکو: ناتو نسبت به فراخوان های روسیه در مورد مبارزه با ترافیک مواد مخدره افغانی عکس العمل نشان نمی دهد

© Sputnik / Grigorij Sysoew /  مراجعه به بانک تصاویر الکساندر گروشکو
الکساندر گروشکو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ناتو مانند گذشته بر فراخوان های روسیه در مورد تقویت مبارزه با ترافیک و تولید مواد مخدر افغانی که تمویل قابل ملاحظه مالی اپوزیسیون مسلح افغانستان را تامین میکند، خود را کر انداخته است.

در این باره، طبق گزارش خبرگزاری «ریا نووستی»، الکساندر گروشکو نماینده دایمی روسیه در ناتو در پایان جلسه شورای روسیه — ناتو معلومات داد.
گروشکو اظهار داشت:" ما به این نقطه اشاره نمودیم که توسعه ناتو به بهانه بحران اوکراین اوضاع را در اروپا شدیداً وخیمتر ساخته است. چرخش در سیاست و پلانگذاری نظامی به شیماهای بازداری کومپلکسی کشور ما رخ داده است و کشورهای عضو ناتو تحرکات نظامی را در نزدیک سرحدات روسیه، آنهم در منطقه اروپای مرکزی، شرقی و بالتیک بطور قابل ملاحظه تحرک بخشیده که از نقطه نظر تهدیدهای کلاسیک نظامی همیشه آرام ترین مناطق بودند".
به گفته موصوف، بجای اینکه، تشنج کاهش داده شود و دیالوگ حرفوی از طریق نظامی فعالتر گردد، کشورهای عضو پیمان برعکس آن را قطع کردند. نماینده دایمی روسیه خاطرنشان ساخت:" همزمان کمپاین در مورد بی اعتبارساختن فعالیت های قانونی نیروهای مسلح روسیه راه اندازی شده است. ما مستقیماً به اعضای ناتو اشاره نمودیم که علت اولی بدترشدن وضع امنیت اروپایی کمی اقدامات اعتماد و امنیت نیست، بلکه گذار ناتو به سیاست و پلانگذاری نظامی بر پایه شیما های رویارویی می باشد".
گروشکو خاطرنشان ساخت:"روشن است که اوضاع در افغانستان وخیمتر شده میرود. ما دو تمایل را مشاهده می کنیم: فعال شدن طالبان، از یک طرف، و سرازیرشدن افراد مسلح، وابسته با داعش، از جانب دیگر. با تاسف، در ناتو نسبت به فراخوان های ما در مورد فعال ساختن مساعی در مبارزه با ترافیک مواد مخدر افغانی خود را کر انداخته، اگرچه به همه معلوم است که تولید مواد مخدر مانند گذشته تمویل قابل ملاحظه مالی اپوزیسیون مسلح را تامین میکند".
گروشکو به این امر اشاره نمود که "انجنیری غیرمسوولانه جیوپولیتیکی در این منطقه که در آن کشورهای ناتو نیز شرکت ورزیده، به تخریب میکانیزم های عنعنوی اداره دولتی و تامین امنیت، گسترش بدون کنترول سلاح و مهمات، اوج افراطیت و در نتیجه تحرک خودسر ساختارهای تروریستی و افراطی منجر گردیده است".
میخواهیم یاداوری نمائیم که در تاریخ 20 اپریل در بروکسل اولین جلسه شورای روسیه — ناتو طی دو سال اخیر به سطح سفرا برگزار شد. نماینده دایمی روسیه و نمایندگان کشورهای عضو پیمان اتلانتیک شمالی به ابتکار ناتو برای اولین بار بعد از زمان اخرین جلسه مورخ 2 جون سال 2014 باهم ملاقات نمودند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала