اردوغان- پدر معنوی تروریست ها

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر رجب طیب اردوغان
رجب طیب اردوغان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سیاستمدار آلمانی: تا زمان که اردوغان پدرمعنوی تروریست ها باشد، نباید با وی همکاری کرد.

خانم سارا واگن کنشت، نماینده حزب چپ آلمان اعلام کرد برای حل و فصل درگیری سوریه باید بر رجب طیب اردوغان فشار وارد شود تا وی حمایت از شبه نظامیان را قطع کرده و سرحد ترکیه را به روی آنها ببندد. به گفته وی، هر گونه معامله با اردوغان تا زمان که او نقش پدرروحانی تروریست ها را داشته باشد، بی مفهوم خواهد بود.

واگن کنشت در مصاحبه با نشریه آلمانی Der Spiegel اظهار داشت که اکنون مساله مهم بستن راه های رساندن شبه نظامیان تازه نفس، اسلحه و پول به گروه تروریستی دولت اسلامی موسوم به (داعش) است، اما متاسفانه تا اکنون کمک مقامات ترکیه به این گروه ادامه دارد.

نماینده حزب چپ آلمان اظهار داشت:" باید بر اردوغان فشار وارد شود تا وی حمایت از شبه نظامیان را قطع کرده و سرحد ترکیه را به روی آنها ببندد" او افزود این نکته در مورد عربستان سعودی نیز صدق می کند، چون خانواده ثرومتمند سعوی به کمک های سخاوتمندانه خود به داعش ادامه می دهند.

 سیاستمدارآلمانی خاطرنشان ساخت قطع را ه های کمک های پولی به داعش باعث خواهد شد تا نیروهای کشور های علاقمند بتوانند اراضی تحت تصرف را آزاد کنند. اما بمباردهای هوایی توسط کشور های غربی به نفع تروریست ها خواهد بود، چون "تلفات زیادی در بین افراد غیر نظامی را ببار آورده و احساس نفرت را در بین مردم به وجود می آورد". خانم سارا واگن کنشت اضافه کرد علاوه بر این امریکا بیشتر خواستار سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه است تا پیروزی بر داعش.

سیاستمدارآلمانی خاطرنشان ساخت امریکایی ها سالها اوضاع در سوریه را متشنج کرده و در ابتدا حتی از داعش حمایت می کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала