عایدات داعش

© AP Photo / Marko Drobnjakovic / پناهندگان
پناهندگان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
داعش با انتقال غیر قانونی مهاجرین حدود 500 میلیون یورو در هفته عاید دارد

هنگامی که طیارات روسی به وارد ضربات ثمربخش به مواضع داعش ادامه می‌دهند و ایران برای اولین بار در مذاکرات در باره حل بحران سوریه سهم گرفته، «سپوتنیک» در جستجوی جواب به این سؤال است که از کدام مدرک و از طرف کی ها تأمین پولی می شود؟

خانم حفصه قره مصطفی مقاله نویس و کارشناس در امور خاور نزدیک در این خصوص چنین گفت:

«عملیات ایالات متحده در شدت فعالیت‌های داعش در تولید حجم استخراج  نفت هیچ تأثیربالای آن‌ها نگذاشته است. بر عکس هنگامی که آمریکا باید به هجوم و نابودی داعش بپردازد داعش در حال شکوفایی و گسترش در سراسر منطقه بود. اما در سه هفته عملیات روسیه شاهد تضعیف چشمگیر امکانات و مواضع داعش و توانایی شان در تأمین وسایل پول ی برای انجام عملیات تروریستی هستیم. از این رو میتوان گفت که  روس ها  حملات واقعی به داعش انجام داده و آمریکایی ها در طول تقریباً یک سال معلوم نیست که چه کار کرده بودند.

خانم «لورتا ناپلئونی» مؤلف کتاب «فنیکس اسلام گرایی: «دولت اسلامی» و تجدید تقسیم خاور نزدیک » و کارشناسی که تأمین پولی سازمان های تروریستی را بررسی می‌کند بر این نظر است که عملیات روسیه در سوریه تولید و فروش غیرقانونی نفت داعش را مسدود کرده است. این محقق گفت:

در حقیقت امر فروش نفت منبع اساسی عاید د داعش نیست هر چند که منبع چشمگیری است. مهمترین منبع — مالیات بندی سرزمین های اشغالی است که در آنجا 8 میلیون نفر سکونت دارند. طبعا تاجران و نفتگران مالیات می پردازند. قاچاق اجناس و مهاجران نیز نقش خود را ایفا می کنند. داعش از هر فردی که از مرز عبور می کند پول می‌گیرد و اکثر عبور کنندگان افرادی هستند که به عبور دادن مهاجران سهم دارند و عاید حاصله یک هفته‌ به 500 میلیون ایرو می رسد.

به گفته خانم ناپولئونی، وضع با تحویل تسلیحات و حمایت ائتلاف از گروپ های مسلح بسیار جدی میباشد. بخش قابل ملاحظه اسلحه به علل متفاوتی بدست داعش می‌افتد و این به مراتب جدی‌تر از تحویل پول نقد به این گروه است.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала