بازداشت دختران روس عضو داعش

Telegram
3 دختر روس که به اغفال دختران می پرداختند، اخیرا به اتهام تبلیغ برای داعش بازداشت شدند

به گزارش آژانس خبری شبکه العالم، یک دختر محصل روس به نام "وارواره کارالووا" که قبلا به تلاش برای پیوستن به داعش در سوریه متهم شده بود، به اتهام جذب نیرو برای این گروه تروریستی بازداشت شد.
کارالووا در ماه می 2015 ناپدید شد، و عملیات گسترده یافتن وی با همکاری سرویس اطلاعاتی روسیه و ترکیه آغاز شد و سرانجام پیش از ورود به خاک سوریه بازداشت و به مسکو بازگردانده شد.
یک گروهک افراطی چهارشنبه گذشته (28 اکتوبر) در مسکو متلاشی شد که 2 عضو دختر این گروهک قبلاً به داعش در سوریه پیوسته بودند و کارالووا نیز به دام این گروهک افتاده بود.
"اِلِینه اَلِکسیوا" سخنگوی وزارت داخله روسیه اعلام کرد: این گروهک در چارچوب تحقیقات مربوط به جرایم گزارش شده در شهر شچیولکوفو در حومه مسکو متلاشی شد و در راستای این تحقیقات 2 تبعه تاجکستانی روز چهارشنبه به اتهام سرقت بازداشت شدند.
نیروهای امنیتی روسیه در  بازرسی منازل اعضای این گروهک 2 دختر را پیدا کردند که قبلاً به سوریه رفته و با  گروه تروریستی داعش همکاری کرده بودند.
مدارک جمع آوری شده از منازل اعضای این گروهک نشان می دهد که آنها برای داعش نیرو جذب می کردند و نیروهای جدید را به سوریه می فرستادند.

- شناسایی شبکه بزرگ جذب تروریست با اعترافات کارالووا

منابع امنیتی اعلام می کنند که اعترافات کارالووا کمک شایانی به مستنطقین روس برای شناسائی و متلاشی کردن شبکه بزرگ جذب نیرو برای داعش خصوصاً نیروهای دختر و ارسال آنها به روسیه کرد.
محکمه منطقه لِفورتوفو  در مسکو نیز اعلام کرد که کارالووا نام خود را به الکساندرا ایوانوفا تغییر داده بود و طبق یکی از مواد قانون جزا که مربوط به همکاری با گروه های تروریستی است ، بازداشت شد.
کارالووا 19ساله روز 27 می 2015 خانه اش را به سوی انستیتوت فلسفه دانشگاه دولتی مسکو ترک کرد ولی اثری از وی در انستیتوت پیدا نشد و پدرش فهمید که دخترش با طیاره به استانبول رفته است.
کارالووا روز 4 جون 2015 به همراه 12 شهروند روس دیگر نزدیک سرحدات ترکیه پیش از ورود به سوریه بازداشت شد.
سرویس اطلاعاتی روسیه پس از بازگرداندن کارالووا به کشورش وی را زیرنظر گرفت و همه تحرکاتش را کنترل کرد و متوجه شد که وی بار دیگر با تروریست های فعال در سوریه ارتباط برقرار کرده است و با بازرسی منزل وی مدارکی دالّ بر همکاری وی با تروریست ها به دست آورد و محاکمه وی آغاز شد.
منابع امنیتی می گویند: کارالووا از طریق اینترنت فریب شبکه جذب تروریست را خورده است    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала