روسیه آماده همکاری به همه نیرو های ضد داعش است

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر آلکسی مشکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه
آلکسی مشکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روسیه آماده همکاری با تمام نیروهای سازنده در سوریه برای مبارزه با داعش است

آلکسی مشکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روزپنج شنبه اعلام کرد مسکو آماده همکاری با تمام نیروهای سازنده در سوریه برای مبارزه با داعش است و همکاری فعلی با دمشق در مطابقت دقیق با حقوق بین المللی صورت می گیرد.

مشکوف ضمن اعلام این مطلب گفت:" روسیه با تمام شرکای خود با رعایت دقیق حقوق بین المللی تعامل می کند و ما هیچگاه منکر کمک نظامی به سوریه نبوده ایم. ما طبق دعوت دولت سوریه در آنجا قرار داریم و آماده همکاری تمام نیروهای سازنده ای هستیم که حاضر به مبارزه مشترک با داعش باشند".

روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از طیارات سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و طیارات سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.

طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله قراګاه ها، اردوگاه های آموزشی و دیپو های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این کشتی های نظامی روسیه دربحیره کسپین 26 راکت به سوی مواضع داعش انداخت کرده اند که دقت این انداخت ها تا 5 متر بوده است.

اهداف بر اساس گذراشات سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، اردوی سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала