رسانه ها: اتشباری ها در ایدلیب سوریه از سر گرفته شدند

© AFP 2023 / Joseph Eidسوریه
سوریه - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
اغاز مجدد اتشباری در ولایت ایدلیب سوریه

اتشباری توپخانه بین نیروهای حکومتی و افراد مسلح در روز شنبه در ولایت ایدلیب سوریه، جای که انش بس موقتی برقرار شده بود، از سر گرفته شدند. در این باره اژانس رویتر به نقل از مرکز نظارت بر رعایت حقوق بشر سوریه خبر داده است.

جانب سوریه و میانجیگران چند گروه تروریستی راجع به تخلیه 300 باشندگان شیعه قریه فاو و کیورای ولایت ایدلیب در بدل ایجاد دهلیز مصوون برای خروج افراد مسلح از شهر زبادانی (در اطراف دمشق) توافق نموده بودند. شام روز پنجشنبه نظامیان سوریه و میانجیگران افراد مسلح که در زبدانی محاصره شده بودن، راجع به اتش بس موقتی برای 48 ساعت سر از ساعت 6:00 صبح روز جمعه توافق نمودند.  

درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارچ سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی که در جبهه های مختلف ظهور کرده اند، مبارزه می کنند. مهمترین و بزرگترین این گروها، گروه "دولت اسلامی"  داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала