درگیری شدید بین داعش و باشندگان شهر سرت لیبیا

© Sputnik / Andrew Stenin /  مراجعه به بانک تصاویر لیبیا
لیبیا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در نتیجه درگیری شدید بین داعش و باشندگان در شهر سرت لیبیا 169 نفر کشته و ده ها خانواده مجبور به ترک خانه های خود شدند

درگیری ها میان داعش و ساکنان شهر سرت در لیبیا 

به دنبال تشدید درگیری ها در شهر سرت لیبیا میان شهروندان آن و تروریست های داعش طی دو شبانه روز گذشته 169 نفر کشته شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی "سکای نیوز عربیه"، منابع محلی از درگیری های شدید میان عناصر تروریستی داعش و یک گروه اسلام گرا که در حال به چالش کشیدن سلطه افراط گرایان تندرو بر شهر سرت است، خبر دادند که در نتیجه آن 169 نفر کشته و ده ها خانواده مجبور به ترک خانه های خود شدند. 
پیشتر گزارش شده بود که داعشی ها روز پنج شنبه چند حمله را به شهر سرت انجام داده و 30 نفر از ساکنان آن را کشتند. روز جمعه آنها یک شفاخانه در این شهر را هدف حمله خود قرار داده و 22 نفر از مریضان داخل بستر این شفاخانه را اعدام کردند.
گروه تروریستی داعش به حملات خرابکارانه خود علیه شهر سرت ادامه می‌ دهد به طور که به مناطق مختلف این شهر حمله کرده و برخی از آن را تحت کنترل خود درآورده است.
به گزارش "سکای نیوز عربیه"، در جریان درگیری هایی میان نیروهای وابسته به داعش و ارتش لیبیا در شهر بنغازی واقع در شرق این کشور نیز دست کم 42 نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند.
بر اساس این گزارش، لیبیا روز شنبه خواستار برگزاری نشست فوق العاده شورای اتحادیه عرب در باره حملات داعش به شهر سرت شد.

گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش که یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا محسوب می شود، اراضی وسیع را در شمال شرق سوریه و شمال غرب عراق به تصرف خود در آورده و تشکیل خلافت اسلامی در مناطق تحت کنترل خود را به رهبری خلیفه خود اعلام نمود. اکنون این گروه در حال گسترش فعالیت خود به دیگر کشور ها بویژه لیبیا، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نایجریا نیز می باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала