اوباما اجازه بمبارد قوای مسلح سوریه را داد

© AP Photo / Manuel Balce Cenetaاوباما
اوباما - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور امریکا اجازه دفاع از اپوزیسیون در مقابل دولت سوریه را داد

رئیس جمهور باراک اوباما استفاده از قوای نظامی — هوایی امریکا را برای دفاع از «اپوزیسیون میانه رو» در سوریه در صورت حمله نیروهای دولتی به آنها مجاز کرد.

به اعتقاد نمایندگان دولت امریکا این اقدام خطر حمله اردوی امریکا و ورود به درگیری مستقیم با نیروهای رئیس جمهور بشار اسد را بیشتر می کند. روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به این مساله می گوید که بحث در خصوص نقش امریکا در سوریه از چند ماه پیش ادامه دارد. مخالفان این اقدام و نمایندگان محافل نظامی معتقد هستند که خطر درگیری مستقیم با اردوی اسد به شدت افزایش یافته است. اما در آینده نزدیک، ایالات متحده امریکا حتی تلاشی برای استفاده از نیروهای اپوزیسیون در مبارزه با رئیس جمهور این کشور نخواهد کرد.

وظیفه اصلی «اپوزیسیون میانه رو» مبارزه با سازمان تروریستی «داعش» است و نه مبارزه با بشار اسد. به همین خاطر، کاخ سفید معتقد است که رئیس جمهور سوریه شرایط را برای متحدین امریکا سخت نمی کند. نماینده رسمی شورای امنیت ملی آلیستر بسکی جزییات دقیق کمک ها به اپوزیسیون سوریه را افشا نکرد. وی تنها خاطرنشان کرد که امریکا اقدامی را برای عملی ساختن موفقیت آمیز ماموریت توسط طرفداران «اپوزیسیون میانه رو» اتخاذ خواهد کرد. حمایت «آتش تدافعی» یکی از این اقدامات خواهد بود.

در مقاله وال استریت ژورنال گفته شده که برنامه امریکا برای آموزش را تنها 60 شهروند سوریه به پایان رسانده اند، در حالی که بخش اعظم شورشیان اردوگاه را ترک کرده و به مبارزه با دولت اسد ادامه داده اند. بسیاری از آنها نیز به نیروهای «داعش» پیوسته اند.

یادآور می شویم که سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه چندین مرتبه اشاره کرد که بخش اعظم نیروهای تربیه شده امریکا از بین «اپوزیسیون میانه رو» به «داعش» پیوسته اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала