تشریک مساعی استخبارت جهان در مبارزه با داعش

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر تشریک مساعی استخبارت جهان در مبارزه با داعش
تشریک مساعی استخبارت جهان در مبارزه با داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس استخبارات روسیه خواستار تشریک مساعی سرویس های ویژه جهان در مقابله با داعش شد

آلکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از سرویس های ویژه و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جهان دعوت کرد تا مساعی خود را در زمینه مقابله با خطر رو به افزایش داعش متحد کنند.

بورتنیکوف در چهاردهمین نشست روسای خدمات خاص و نهادهای امنیتی و انتظامی 64 کشور که در شهر یاروسلاول روسیه به کار آغاز کرده است، با اعلام این موضوع تصریح کرد: "فکر می کنم که اوضاع فعلی نیاز به اقداماتی فوری و قاطعانه دارد که باید در راستای سرکوب و وارد آوردن فشار عقیدتی و اطلاعاتی بر تروریست ها بوده و در چارچوب نفشه ای مشترک انجام شود".

رئیس استخبارات روسیه با تاکید بر این که اینترنت وسیله مهمی برای تروریست ها در زمینه شیوع افراط گرایی است، خاطر نشان کرد که در این شبکه سایت های تقریبا همه گروه های تروریستی وجود دارند و مطالب آنها به بیش از 40 زبان منتشر می شود، او گفت: "فکر می کنم که در این شرایط سرویس های ویخدمات خاص باید به مشارکت گسترده بپردازند و همکاری موثری برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی انجام دهند".
بورتنیکوف در باره اهداف این همکاری گفت: "باید اقداماتی انجام داد تا همه مطالب افراطی و خشونت طلبانه در اینترنت فروی کشف و بلوکه و سایت های حاوی این مطالب نیز بسته شود".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала