هر کمک روسیه به یونان - ضربه بر ناتواست

© Sputnik / Kostis Ntantamisیونان
یونان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تشدید بی¬ثباتی اقتصادی در یونان برای آینده اروپا نگران کرده است

کانال تلویزیونی فاکس نیوز امریکا خبر داد که سناریوهای مختلف طرح می شود، اما نگرانی ها به خاطر مواردی از قبیل برهم خوردن ثبات در یونان و ضربه زدن به مواضع امریکا در اروپا وجود دارد..

نایل گاردینر تحلیل گر بنیاد هریتیج حین انترویو با کانال تلویزیونی گفت که بحران یونان مستقیما بر منافع امریکا ضربه وارد می کند. این مساله برای امریکا خیلی مهم است و پیامدهای طولانی مدتی برای آنها به دنبال خواهد داشت. من فکر می کنم که واشنگتن باید با دقت متوجه رویداد های یونان باشد.

به گفته گاردینر، امروز روشن می شود که یونان از اتحادیه اروپا روی برمی گرداند. و خروج یونان از منطقه واحد سرحدات اروپا اجتناب ناپذیر است. وی می گوید: «من واقعا معتقد هستم که یونان در چندماه آینده روابط خود را با منطقه اروپا برهم می زند و همین اتفاق پیامدهای جدی برای آینده طرح اتحادیه اروپا و همچنین ایالات متحده امریکا خواهد داشت».

تحلیلگر فاکس نیوز خاطر نشان کرد که چندی قبل رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین گفت که مسکو اماده بررسی کمک های مالی به یونان است. به اعتقاد این کانال، روس ها بی دلیل کاری نمی کنند.

وی می گوید: «من فکر می کنم که یکی از بزرگترین تهدیدات، حوادثی است که امروز در یونان رخ می دهد. روسیه به عنوان جایگزین اروپا وارد می شود و نه تنها دست کمک به یونان دراز می نماید، بلکه پیشنهاد اعطای وام را نیز می کند. زیرا یونان بالاخره در سرحد ورشکستگی قرار دارد. من فکر می کنم که در پاسخ به هر کمک مالی از سوی مسکو، ولادیمیر پوتین تلاش می کند تا حمایت یونان را در مقابله با تحریم های اقتصادی جذب کند. تحریمات که امروز اتحادیه اروپا به خاطر حوادث اوکراین برای روسیه وضع کرده است.

علاوه بر این، گاردینر معتقد است که روسیه یونان را به خاطر اهمیت استراتژیک آن و کشوری می بیند که بتواند در آنجا تجهیزات نظامی خود را مستقر نماید. در نتیجه مسکو یونان را یک پایگاه مهم استراتژیک برای کشتی های بحری خود می بیند.

این تحلیل گر می گوید: «من همچنین فکر می کنم که وضعیت یونان به عنوان کشور عضو ناتو بهم می خورد. اما بدون شک روس ها تلاش خواهند کرد جایگزین اروپا برای یونان باشند. این کار برای حمایت از منافع روسیه در اتحادیه اروپا به ویژه در مسایلی که به خاطر تحریمات اوکراین رخ داده و همچنین نقش یونان به عنوان پایگاه استراتژیک روس ها در بحیره سیاه اهمیت خواهد داشت

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала