منع نشرات رادیو سپوتنیک در پولند

© Sputnik / Alexei Danichevرادیو"اسپوتنیک"
رادیواسپوتنیک - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقامات پولند با آژانس "اسپوتنیک" مبارزه می کنند

به گزارش PAP خبرگزاری دولتی پولند، شورای ملی تلویزیون و رادیو پولند به روند رسمی فسخ پروانه سخن پراکنی Radio Hobby یک رادیوی محلی که در پولند برنامه های بخش پولند ی "اسپوتنیک" را بازپخش می کند پرداخت.

"رادیو هابی" بر پایه قراردادی منعقده با رادیو "صدای روسیه" در سه سال پیش برنامه یک ساعته رادیو "اسپوتنیک" را روی موج اف ام محلی پخش می کند.

به گزارش "ریا نووستی" روسیه، در اطلاعیه رسمی شورای ملی تلویزیون و رادیو پولند آمده است: "این شورا بر اثر تحلیل اسناد مربوطه به این نتیجه رسیده که  "رادیو هابی" موازین قانون تلویزیون و رادیو این کشور را نقض کرده. مطابق پروانه مربوطه حقوق آن ممکن نبود به کسی دیگر واگزار می شد و این جواز نمی توانست مورد یک معامله تجارتی قرار می گرفت".

در این سند سپس گفته شده: "دارنده این رادیو پس از عقد توافقنامه با جناح سوم فقط  از بخشی از حقوقی واگزار شده به وی از سوی پروانه استفاده کرد و نفوذ خود را بر محتوا و نحوه  اطلاع موجود در برنامه پخش شدونده از  دست داد".

خانم "مارگاریتا سیمونیان" مدیر مسوول خبرگزاری بین المللی "روسیه امروز" که "اسپوتنیک" در ترکیب آن قرار دارد متذکر شد که این تصمیمگیری مایه حیرت او نشده بود.

"سیمونیان" گفت: "متاسفانه پولند کسی را به حیرت نیانداخت. بسیار حیف است کسانی که رادیو ها را بخاطر پخش دیدگاه های غیر از خودشان را می بندند باز هم بر این باور هستند که آنها در دموکراسی زندگی می کنند".

"توماش بژزینسکی" مدیر "رادیو هابی" اعلام کرد که مقامات پولند در طول سه سال از موقع عقد قرارداد با آن رادیو روسی هیچ ایرادی به بازپخش برنامه های آن نداشتند.

وی تاکید کرد: تا وقوع اختلاف در اوکراین این بازپخش برای هیچ کس مساله ساز نبود. ما در تهیه برمانه های دریافت شده دست نداریم و مطالبی را پخش می کنیم که یک ساعت قبل از آغاز پخش آنرا دریافت کردیم. منتها قبل از پخش آنرا گوش می کنیم و اگر فراخوانی به انجام قیام در پولند را شنیدیم به آن راه نمی دادیم. ما جاسوسان روسیه نیستیم".

به گفته "بژزینسکی" رادیو "اسپوتنیک" نه تنها اطلاعات سیاسی که آنرا در جاسوس تبلیغات روسیه می نامند بلکه نیز خبر های علمی، فرهنگی و هنری و مطالبی در باره زندگی روسیه کنونی به زبان پولند ی پخش می کند.

وی گفت: "این بازی سیاسی است و برخی از آن استفاده کرده و کارمندان را جاسوس روسیه نامیدند".

گفتنی است که "اسپوتنیک" خبرگزاری و رادیوی دارای هاب های "نمایندگی ها" خبری چند رسانه ای در ده ها کشور جهان است. "اسپوتنیک" مرکب از وب سایت ها و سخنپراکنی آنالوگ و دیجیتال و نسخه های موبایل و صفحه ها در شبکه های اجتماعی است.

 

سایت های "اسپوتنیک" به ده ها زبان از جمله  فارسی، دری، پشتو، انگلیسی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی، چینی، پولندی، پرتگالی، صربی، ترکی، فرانسوی و هندی نوشته شده و برای کاربران محتوای چند رسانه ای ارائه می دهند: داده نمایی، ویدیو، عکس، پخش زنده گزارش ها و رایگیری اینترنتی. "اسپوتنیک" بعلاوه پخش خبر های ضربتی، مطالب تحلیلی و مصاحبه های اختصاصی درج و پخش می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала