داعش حماس را اخطار داد

© AP Photo / Khalil Hamraداعش حماس را اخطار داد
داعش حماس را اخطار داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پیام ویدئویی داعش خطاب به شبه نظامیان عضو گروه فلسطینی حماس

شبه نظامیان سازمان تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) در اطراف شهر حلب سوریه هستند، پیام ویدئویی خطاب به شبه نظامیان عضو گروه فلسطینی حماس را منتشر کردند.

داعش نارضایتی خود را از رهبران حماس (سازمان اسلام گرای حاکم در نوار غزه) ابراز نموده و آنها را دست نشاندگان و ایادی ایران و آمریکا نامیده که قادر به برقراری احکام شریعت اسلامی در نوار غزه نیستند.

در این پیام ویدئویی همچنین گفته می شود حملات راکتی پراکنده به اسرائیل نمی تواند معایب و ضعف های حماس را توجیه کرده و بپوشاند.

داعشی ها اعلام کردند "برای ریشه کن کردن دولت یهود و برکناری حماس و فتح از قدرت عازم فلسطین خواهند شد".

داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

گروه دولت اسلامی که بخش عظیمی از قلمروی عراق و سوریه را تسخیر کرده است، یکی از بزرگترین معضلات جهان در سال 2014 بوده و است. بر اساس گزارش آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده "سیا" تعداد نظامیان این گروه شورشی را 30 هزار نفر اعلام نموده. هنوز جبهه ی واحدی برای مبارزه با داعش تشکیل نشده است ولی از مخالفان و مبارزان آن می توان به ارتش ملی کشورهای سوریه و عراق، نیروهای ارتش بین المللی به سرکردگی آمریکا(فقط حملات هوایی) و همچنین کردهای سوریه و عراق اشاره نمود. در چارچوب این حملات و درگیری های نظامی، چندین هزار شهروند بی گناه جان خود را ازدست داده اند، صدها هزار نفر پناهنده شده و چندین هزارنفر در اسارت نیروهای داعش قرار دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала