رهگیری جنگنده ای ناروی از سوی «میگ-۳۱ روسیه» بر فراز بارنتس

© Sputnik / Nina Padalko /  مراجعه به بانک تصاویر رهگیری جنگنده ای ناروی از سوی «میگ-۳۱ روسیه» بر فراز بارنتس
رهگیری جنگنده ای ناروی از سوی «میگ-۳۱ روسیه» بر فراز بارنتس - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.09.2021
Telegram
مرکز کنترل دفاع هوایی روسیه اعلام کرد، که یک جنگنده «میگ -31» روسیه یک هواپیمای گشت هوایی نروژ را در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه، شناسایی و رهگیری کرد.

رهگیری هواپیماهای گشت زنی امریکا و ناروی توسط جنگنده میگ-31 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.04.2021
رهگیری هواپیماهای گشت زنی امریکا و ناروی توسط جنگنده میگ-31
به گزارش اسپوتنیک، مرکز کنترل دفاع روسیه اعلام کرد، که  یک فروند جنگنده «میگ -۳۱» روسیه برای اسکورت هواپیمای گشت هوایی «پی-۳۰ ارویون» نیروی هوایی ناروی بر فراز دریای بارنتس به پرواز درآمد. مرکز کنترل دفاع ملی روسیه در بیانیه خود اعلام کرد، که خدمه جنگنده روسی هدف هوایی را شناسایی کرده و آن را بر فراز دریای بارنتس اسکورت کردند. پس از دور شدن هواپیماهای نظامی خارجی از حریم هوایی روسیه، این جنگنده روسی به پایگاه خود بازگشت. روسیه تاکید کرده که پرواز هواپیمای روسی مطابق قوانین بین‌المللی انجام شد.

میگ-۳۱ یک هواپیمای رهگیر مافوق صوت است. این جنگنده از یک رادار بمراتب پیشرفته تر از رادر-میگ ۲۵ برخوردار است که از فن آوری تغییر فازهای امواج رادار بهره می‌برد و دارای یک موشک هدایت راداری با دستکم دو برابر برد «موشک آر ۴۰» است .

آمریکا و متحدان این کشور  با پرواز در مرزهای روسیه سعی در جمع آوری اطلاعات از تحرکات نظامی روسیه دارند که بارها با پاسخ به موقع ناوگان هوایی روسیه مواجه شده اند.

پیش از این، نیز رسانه‌ها از استقرار و آماده باش جنگنده‌های ارتقا یافته میگ-۳۱ نیروی هوایی روسیه در شمال این کشور جهت دفع هرگونه تجاوز خبر دادند.جنگنده‌های فراصوت میگ-۳۱ روسیه در «نوایا زیملا» پایگاه هوایی این کشور در منقطه دورافتاده در شمال روسیه در آماده باش رزمی هستند. 

هواپیماهای ناتو از اواخر سال 2020 پروازهای شناسایی خود را  نزدیک مرز روسیه تشدید کرده اند، آخرین حادثه از این دست  جمعه گذشته رخ داد که هواپیمای روسی یک هواپیمای شناسایی آمریکایی را بر فراز اقیانوس آرام رهگیری کرد.

مسکو بارها هشدار داده که چنین پروازهایی توسط هواپیماهای ایالات متحده و ناتو  نزدیک مرز این کشور ، خطر تشدید تنش را به همراه دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала