امریکا می‌خواهد نیروهای خود را در کشورهای همسایه افغانستان مستقر کند

© AP Photoامریکا می‌خواهد نیروهای خود را در کشورهای همسایه افغانستان مستقر کند
امریکا می‌خواهد نیروهای خود را در کشورهای همسایه افغانستان مستقر کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.05.2021
Telegram
ایالات متحده در تلاش است تا نیروهای خود را که از افغانستان خارج شده می‌شوند در کشورهای همسایه مستقر کند، اما روسیه امیدوار است که متحدان این کشور با امریکا معامله نکنند.

به گزارش اسپوتنیک، ژورنال وال استریت چندی پیش اعلام کرده بود که امریکا می‌خواهد تا نیروهای خود را که از افغانستان خارج می‌کند، در ازبکستان و تاجیکستان مستقر کند، اما توافقی تاهنوز در این باره انجام نشده است. کارشناسان نیز گفته اند که با توجه به روابط نزدیک تاشکند و دوشنبه با مسکو این توافق بعید است.

امریکا، اجازه استقرار نیروهای خود را در اوزبیکستان و تاجیکستان ندارد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.05.2021
امریکا، اجازه استقرار نیروهای خود را در اوزبیکستان و تاجیکستان ندارد

سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه، دراین مورد می‌گوید: این واضع است که امریکا خواهان مستقر ساختن نیروهایش که از افغانستان خارج می‌شود در کشورهای همسایه این کشور است، ایالات متحده نمی‌خواهد کنترول در افغانستان را ازدست بدهد."
آقای ناریشکن گفت: "ما می فهمیم و حتی اطلاعات داریم که چنین تلاش هایی انجام می شود و انجام خواهد شد. و ما بسیار امیدواریم که نه تنها شرکا، بلکه متحدان سازمان پیمان امنیت جمعی نیز با این موضوع موافقت نکنند."
جو بایدن، رئیس جمهور امریکا مهلت خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان را 11 سپتامبر امسال - بیستمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر 2001 - تعیین کرده است.
اما خروج نیروهای آمریکایی در حالی است که خشونت‌ها در افغانستان به صورت بی‌سابقه افزایش یافته است و گروه طالبان حملات خود را علیه نیروهای امنیتی افغانستان تشدید کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала