وزارت دفاع: حملات طالبان بر بغلان مرکزی و ولسوالی تشکان بدخشان عقب زده شد

© Ministry of Defense وزارت دفاع: حملات طالبان بر بغلان مرکزی و ولسوالی تشکان بدخشان عقب زده شد
وزارت دفاع: حملات طالبان بر بغلان مرکزی و ولسوالی تشکان بدخشان عقب زده شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.05.2021
Telegram
وزارت دفاع افغانستان از دفع حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان خبر داده است. همزمان با این، مقام‌های محلی در ولایت بدخشان نیز می‌گویند که حمله‌ی طالبان بر ولسوالی تشکان این ولسوالی با شکست مواجه شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اطلاعات روز، در خبرنامه‌ی وزارت دفاع ملی آمده است که جنگ‌جویان گروه طالبان بامداد امروز سه‌شنبه (18 می)، از چهار استقامت بر ولسوالی بغلان مرکزی حمله کرده بودند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی مواجه شده و عقب زده شده است.

  وزارت دفاع از کشته شدن ۶۵ جنگجوی طالبان خبر داد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.05.2021
وزارت دفاع از کشته شدن ۶۵ جنگجوی طالبان خبر داد

وزارت دفاع افزوده است که در نتیجه‌ی حملات متقابل نیروهای امنیتی و دفاعی و حمایت نیروهای هوایی، ۲۵ جنگ‌جوی گروه طالبان به‌شمول یک فرمانده این گروه به نام «زرقاوی» کشته و ده جنگ‌جوی دیگر زخمی شده‌اند.

طبق معلومات وزارت دفاع، در نتیجه‌ی حملات هوایی در بغلان مرکزی، مقدار زیادی سلاح و مهمات و وسایط نقلیه‌ی طالبان از بین برده شده است. این وزارت تأکید کرده است که عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی بغلان مرکزی ادامه دارد.

این درحالی است که چندی قبل ولسوالی بُرکه‌ی بغلان و شهر کهنه‌ی ولسوالی بغلان مرکزی بدون هیچ درگیری‌ای، به دست طالبان افتاده بود. پس از آن، عملیات نیروهای دولتی برای بازپس‌گیری این ساحات آغاز شده و با وقفه‌ی سه روزه‌ی آتش‌بس، این عملیات از سر گرفته شده است.

از سوی هم، نیک‌محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته از چندین استقامت بر ولسوالی تشکان این ولایت حمله کردند که در نتیجه‌ی مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی، با شکست مواجه شده است.

آقای نظری ادعا کرده است که در جریان درگیری‌ها، به جنگ‌جویان گروه طالبان تلفات وارد شده است. به‌گفته‌ی او، به نیروهای امنیتی و دفاعی در این درگیری هیچ آسیبی نرسیده است.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت‌های بغلان و بدخشان در زون شمال‌شرق و تحت پوشش قول اردوی ۲۱۷ پامیر قرار دارد. در بخش‌هایی از این دو ولایت، جنگ‌جویان گروه طالبان حضور و فعالیت دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала